Zapraszamy na zajęcia edukacyjno-artystyczne w „Dworku na Długiej”

Zapraszamy na zajęcia edukacyjno-artystyczne w „Dworku na Długiej”

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na ciekawe zajęcia, które będą prowadzone w roku szkolnym 2019/2020.

Poza zajęciami które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem tj. śpiew, pianino, gitara czy plastyka w tym roku pojawiło się kilka nowości, które odpowiadają aktualnym trendom naukowym. Chodzi o Akademię Odkrywcy, Akademię Programowania i Robotykę

Poniżej krótki opis nowych zajęć:

Akademia Odkrywcy – Czy powietrze można zważyć? Dlaczego przedmioty spadają na ziemię? Jak można wykorzystać przekazywanie ruchu? I czy magnesy przyciągają wszystko? Na te i inne naukowe dociekania  odpowiemy podczas warsztatów  Wspólnie z dziećmi  zgłębimy tajemnice nauki, będziemy  odkrywać  to, co nowe i nieznane. Raz będziemy chemikami a innym razem biologami, którzy poznają świat organizmów żywych przy pomocy lupy i okulara mikroskopu. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidziane są na koniec semestru zimowego i letniego gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Programowania. 45-minutowe zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 16:00, cztery razy w miesiącu.

Akademia Programowania –Warsztaty z kodowania, to połączenie nowych technologii ze znanymi i skutecznymi metodami edukacyjnymi. To tak  popularne teraz małe, ale  bardzo  inteligentne  roboty edukacyjne takie  jak Ozoboty, Dash i Dot, oraz nasz rodzimy polski produkt – Photon,  To także specjalne puzzle do Ozobota, które w prosty sposób  umożliwiają poznanie świata robotów, poprzez tworzenie skomplikowanych tras i pętli. Nowość: puzzle AR, oparte na koncepcji rzeczywistości poszerzonej a także  Ozoblockly, czyli platforma internetowa oparta o język programowania blockly. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidziane są na zakończenie semestru zimowego i letniego gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Odkrywcy. 60-minutowe zajęcia odbywać się będą w czwartki o godz. 15:30, dwa razy w miesiącu.

Robotyka – Czy dzieci mogą zbudować robota, który staje się im posłuszny?  Na zajęciach z Akademią Robotyki jest to możliwe! Wspólnie z dziećmi budujmy, konstruujemy i programujemy. Takie zajęcia to  połączenie sporej dawki wiedzy z praktyką, to kreatywne narzędzie do poznawania otaczającego nas świata. Dzieci będą pracowały na renomowanych zestawach LEGO®  Education, oraz edukacyjnych zestawach rozszerzonych. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidywane są gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Odkrywcy. Czym się różni Robotyka od warsztatów z kodowania? Robotyka to konstruowanie robotów posłusznych dzieciom, które powstają  w całości z klocków LEGO®  a następnie są „ożywiane” czyli w odpowiedni sposób zaprogramowane. Na warsztatach  z kodowania dzieci pracują z gotowymi,  nowoczesnymi, prostymi,  zwinnymi robotami edukacyjnymi, a kodując tworzą nieskomplikowane  kody, ucząc się jednocześnie  myślenia programistycznego. 90-minutowe zajęcia z robotyki odbywać się będą w czwartki o godz. 15:30 lub 17:00 (jeśli powstaną 2 grupy), dwa razy w miesiącu.

Poza nowościami ofertę zajęć w „Dworku na Długiej” uzupełniają:

Nauka w Miejskiej Orkiestrze Moderato – Instruktorami są profesjonalni muzycy -wykładowcy. Można uczyć się gry na następujących instrumentach: puzonie, flecie, trąbce, saksofonie, klarnecie, gitarze basowej oraz perkusji. Zajęcia w orkiestrze rozpoczęły się już od początku września dlatego osoby chętne powinny jak najszybciej skontaktować się z dyrygentem Arturem Gębskim (664-558-405) lub „Dworkiem na Długiej”.

Nauka gry na pianinie – Instruktor Ryszard Kupidura, zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku (w ustalonych indywidualnie terminach) i przeznaczone są dla osób od 7 roku życia, indywidualne lekcje gry na pianinie mogą odbywać się w wymiarze 45 min lub 25 min.

Nauka gry na gitarze lub ukulele – Instruktor Ryszard Kupidura, zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku (w ustalonych indywidualnie terminach) i przeznaczone są dla osób od 8 roku życia, indywidualne lekcje gry na gitarze/ukulele mogą odbywać się w wymiarze 45 min lub 25 min.

Zajęcia plastyczne –  Instruktor Sławomir Ragan, 120-minutowe zajęcia odbywać się będą w środy od godz. 16:00, przeznaczone są dla osób od 6 roku życia.

Plastyka na wesoło „KolorAnki” – Instruktor Anna Szydło, 60-minutowe zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i wtorki od godz. 16:00 i 17:15 dla dwóch grup wiekowych 3-5 lat oraz 6-10 lat.

Ceramika – Instruktor  Katarzyna Kwiatkowska, 90-minutowe zajęcia odbywać się będą w czwartki od godz. 16:00 dla dzieci w wieku 7-15 lat oraz od godz. 18:00 dla dorosłych.

Nauka gry w szachy – Instruktor Adam Lasota, 60-minutowe zajęcia odbywać  się będą w czwartki od godz. 16:00 i od 17:00 w przypadku uruchomienia dwóch grup, zajęcia są przeznaczone dla osób od 6 roku życia.

Planszaki – Instruktor Robert Sałyga, 120-minutowe zajęcia odbywać się będą we wtorki o godzinie 17:00, zajęcia są przeznaczone dla osób od 6 roku życia.

Same zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 30 września i potrwają do końca maja 2020 roku. Więcej informacji dotyczących zajęć oraz sposobu w jaki można się na nie zapisać poprzez system internetowy na www.dworek.warka.pl/zajecia.

Zachęcamy do zapisów, miejsc pozostało już coraz mniej…

Udostępnij:
← Pan Buźka oczaruje podczas Światowego Dnia Jabłka Dożynki u Prezydenta →

Dodaj komentarz