Siedem Inicjatyw Senioralnych nagrodzonych w Gminie Warka

Siedem Inicjatyw Senioralnych nagrodzonych w Gminie Warka

W konkursie na Inicjatywy Senioralne organizowanym przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki dotacji z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 dofinansowanie otrzymało 7 klubów seniora z Gminy Warka.

Nagrody w wysokości 1300 zł otrzymali seniorzy z Konar, Michałowa, Michalczewa, Nowej Wsi, Ostrołęki, Starej Warki i Warki. Senioralne pomysły dotyczą budowania pozytywnego postrzegania seniorów poprzez samych siebie, w grupie senioralnej lub w społeczności lokalnej. Grupy zapraszają do swoich działań również seniorów niezrzeszonych – skorzystaj, to okazja do wyjścia z domu i poznania nowych ludzi.

Michałowskie Poziomki w inicjatywie „Jak zdrowo jeść, żeby dożyć 100 lat” postawiły wykorzystać temat zdrowego jedzenia do pokazania, że senior może wciąż kulinarnie się rozwijać i dbać o swoje samopoczucie.

Złota Reneta z Ostrołęki przygotuje „Ogródek Seniora ze Złotą Renetą” czyli zielone miejsce dla odpoczynku i spotkań osób 60+. Członkowie grupy zasadzą m.in. jabłonki odmiany Reneta, aby podkreślić swój wkład w rozwój miejscowości. Będzie to działanie międzypokoleniowe.

Czerwone Jabłuszko z Nowej Wsi poprzez projekt „Samotność nie musi boleć każdego dnia” chcą przełamać barierę lęku osób starszych w lokalnej społeczności poprzez pokazanie ich mądrości i doświadczenia. Wolontariusze „Czerwonego jabłuszka” odwiedzą najstarsze osoby z Nowej Wsi i okolic. Będą zbierać materiały do stworzenia albumów ze wspomnieniami.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce wyjdzie z murów sali wykładowej pod pretekstem „Spotkajmy się w ogrodzie”. To zaproszenie do otwartej zielonej przestrzeni poprzez warsztaty „Ogród z kamykami”, „Ogród z ziołami” czy stworzenie mini-ogrodów w słoikach.

Młodzi Duchem z Michalczewa będą pokazywać się z najlepszej strony pod hasłem „Jak senior gotuje, wszystkim smakuje”. Babcie zbierały swe doświadczenia kulinarne przez całe swoje życie, by teraz dzielić się nimi, ku uciesze młodszego zabieganego pokolenia, podczas integracyjnych spotkań z mieszkańcami.

Starówka ze Starej Warki w inicjatywie „Herbatka dla 80-latka” dotrze do niezrzeszonych osób 80+ ze Starej Warki. Członkowie klubu podarują przybyłym gościom ręcznie malowane kubki, które przygotują na warsztatach. Spotkanie będzie wzbogacone o zaprezentowanie działalności Starówki i śpiew.

Kwitnąca Jabłoń Konary w Inicjatywie „Potańcówka jak za dawnych lat” będzie promować aktywność klubu poprzez imprezę w stylu retro, atrakcyjną dla wszystkich pokoleń. Grupa zaprezentuje się podczas imprezy poprzez pokaz mody i konkurs na przyśpiewki z dawnych lat.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← Pokaz kulinarny Jana Kuronia w Warce Pan Buźka oczaruje podczas Światowego Dnia Jabłka →

Dodaj komentarz