Nowe oblicze siatkarskiej Warki

Nowe oblicze siatkarskiej Warki

Dużymi krokami zbliża się nowy sezon siatkówki. WTS Warka już rozpoczął przygotowania do rozgrywek. W bieżącym sezonie klub do rywalizacji ligowej MWZPS zgłasza dwie drużyny – męską i damską!

Wareckie Towarzystwo Siatkówki na arenie piłki siatkowej istnieje wiele lat. Do tej pory drużyna skupiała się na szkoleniu mężczyzn i uczestniczyła w rozgrywkach IV ligi, a w latach swojej świetności również II ligi. Od tego roku WTS Warka poszerza swoją działalność i buduje sekcję kobiet, która w sezonie 2019/2020 zagra w III lidze kobiet Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

To pierwsza drużyna kobiet na naszym terenie, która oficjalnie będzie reprezentować Warkę w rywalizacji sportowej. Obecnie pod okiem Klaudiusza Luśniewskiego i Andrzeja Wardy w treningach uczestniczy 12 dziewcząt z gminy Warka. Skład nie jest jeszcze zamknięty dlatego też zapraszamy dziewczęta  z aspiracjami siatkarskimi do dołączenia do naszego zespołu.  Treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach wieczornych w hali Centrum Sportu i Rekreacji.

Przed dziewczynami wiele wyzwań. Sekcja ciężko trenuje 3 razy w tygodniu, zdobywa i rozwija swoje umiejętności techniczne. Zawodniczki wciąż pracują nad zgraniem i skutecznymi rozwiązaniami taktycznymi. Celem w nadchodzącym sezonie jest przede wszystkim budowanie drużyny i zdobywanie doświadczenia ligowego, tak aby w przyszłych latach pewnie zawalczyć o mistrzostwo ligi. Dziewczyny obiecały, że na boisku będą walczyły o każdy punt, choć zdają sobie sprawę, że pierwszy ligowy sezon może być ciężki. Dlatego też liczą na wsparcie wareckich kibiców, na których do tej pory zawsze mogli polegać siatkarze.

Pierwszy oficjalny sprawdzian żeńska sekcja WTS zaliczyła 21 września podczas Turnieju o Puchar Dyrektora CeSiR. Pierwsza drużyna zajęła 2 miejsce a druga drużyna – 4. W najbliższy weekend siatkarki udadzą się do Mrozów gdzie rozegrają kolejne zawody. Start ligi przewidziany jest około 12 października. Oficjalne informacje dotyczące charakteru ligi i terminarzu rozgrywek podamy w kolejnym numerze Kuriera.

WTS Klondaik Warka w nadchodzącym sezonie zmierzy się z GKS Yabu Sadownik Błędów, SPS Radmot Jedlińsk, Promotor Gózd, PTS Pionki, GKS Jastrzębia, SPS Konstancin, BÓR Regut, KS Halinów, SPS GOSiR Mrozy, Astroia Piaseczno. Pełen terminarz podamy po oficjalnym komunikacie z MWZPS.

Kolejnym etapem rozbudowy siatkówki w Warce będzie utworzenie grup młodzieżowych. Dlatego też zapraszamy na zajęcia mini siatkówki które obywają się w CeSiR Warka w poniedziałki i środy o godzinie 17:00. Warto rozpocząć swoją siatkarską przygodę już dziś i trafić w szeregi WTS Warka.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Święto Jabłka w Warce! Weekend Seniora – „60+ Kultura” →

Dodaj komentarz