Wareccy diabetycy ścigali się z cukrzycą bez powikłań

Wareccy diabetycy ścigali się z cukrzycą bez powikłań

15 października, w siedzibie Klubu Żołnierzy Rezerwy, odbyło się zorganizowane pod egidą Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, spotkanie pod hasłem „Razem ścigajmy się z cukrzycą bez powikłań”.

Część spotkania poświęcono na wykład eksperta z dziedziny diabetologii, doktor Donaty Markowskiej-Święciak. Celem wykładu było zwiększenie świadomości chorych na cukrzycę w zakresie zapobiegania groźnym powikłaniom cukrzycowym, mogącym prowadzić do przedwczesnych zgonów, jak również z zakresu nowoczesnych możliwości niefarmakologicznych, farmakologicznych i terapeutycznych. Pani doktor zachęcała wszystkich uczestników wykładu, do skutecznego monitorowania i samokontroli przebiegu choroby cukrzycowej, zdrowej diety, aktywności fizycznej, właściwego leczenia w celu zapobieżenia powikłaniom cukrzycowym.

Na spotkanie przyszli nie tylko chorzy na cukrzycę zrzeszeni w wareckim Kole Diabetyków, ale również członkowie ich rodzin i opiekunowie, którzy chcieli o tej chorobie cywilizacyjnej dowiedzieć się nieco więcej.

Wareckie Koło Diabetyków powstało w 1993 roku, a jego założycielem był śp. Stefan Pierzakowski, długoletni Prezes Koła. Dziś Koło liczy 105 członków, Prezesem jest Ireneusz Gozdawa a siedziba mieści się w Ośrodku Zdrowia (ul. P. Wysockiego 10 B).

Jadwiga Supłacz-Chromińska / Anna Martyniak

Udostępnij:
← Nietypowy, kolorowy i wesoły „Dzień Nauczyciela” w Ostrołęce Wystawa "Polacy na frontach II Wojny Światowej" →

Dodaj komentarz