VIII Kwesta na wareckim Starym Cmentarzu

VIII Kwesta na wareckim Starym Cmentarzu

W dniach 1, 2 i 3 listopada (piątek, sobota i niedziela) w godzinach 8.00-16.00 na obydwu wareckich cmentarzach tradycyjnie zorganizowana zostanie już 8 kwesta, z której pozyskane środki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem prac konserwatorsko – remontowych grobowca Antoniny Krasuskiej i Witusia Kamińskiego pochodzącego z początku XX w., znajdującego się w obrębie skarpy cmentarnej w środkowej jego części. Obiekt był w tragicznym stanie, odchylenie od pionu wynosiło ok. 35 stopni i postępująca destrukcja mogła doprowadzić do przewrócenia i zwalenia się frontonu na sąsiednie nagrobki. Ze względu na rozmiar prac koszt ich wykonania jest znaczny, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o hojność odwiedzających w tych dniach groby swoich najbliższych.

Dzięki działaniom Społecznego Komitetu i wsparciu ze strony społeczeństwa uratowanych zostało popadających w ruinę 18 pomników i płyt nagrobnych zacnych mieszkańców Warki i okolic.

Andrzej Gut – Przewodniczący Społecznego Komitetu im. ks. Marcelego Ciemniewskiego

Poniżej prezentujemy nagrobek przed renowacją i tuż przed jej zakończeniem oraz wcześniej odrestaurowane zabytkowe nagrobki.

Fot. Jacek Wojciechowski i Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Działaj w dworkowym Wolontariacie! Ostatnie wolne miejsca na zajęcia w Dworku! →

Dodaj komentarz