Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

W okresie od 1 października 2019 r. do chwili obecnej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Warce przyczynili się do wyeliminowania z ruchu sześciu pijanych kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogli doprowadzić do tragedii na drodze. We wszystkich przypadkach kierującymi byli mężczyźni, którzy niebawem odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Przypominam, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu i może być ona przyczyną ludzkich tragedii. Mężczyznom za popełnienie tegoż przestępstwa grozi 2 lata pozbawienia wolności.

W minioną sobotę obywatel Polski przebywający na stałe w Norwegii powiadomił Policję o kradzieży swojego forda. Pojazd wartości 150 tys. zł miał pozostawić na parkingu przy jednym z marketów w Warce i pójść do sklepu. W czasie kiedy robił zakupy auto miało zostać skradzione. Policjanci pracujący nad tą sprawą zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. Przeanalizowali całe zdarzenie i stwierdzili, że coś nie pasuje w historii opowiedzianej przez poszkodowanego. Ustalili, że do kradzieży auta nigdy nie doszło, a jego właściciel chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Już tego samego dnia 50-latek został zatrzymany. W niedzielę policjanci odnaleźli forda. Stał za skrzyniami na owoce w przechowalni na terenie gospodarstwa rolnego w Warce. Właściciel posesji, 46-letni mężczyzna został zatrzymany, tak samo jak 47-letni mieszkaniec Warszawy, który pomagał w ukryciu pojazdu. Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa, zgłoszenia przestępstwa, którego nie popełniono oraz składania fałszywych zeznań. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów i poręczeń majątkowych. Grozi im ośmioletni pobyt w więzieniu.

16 października 2019 r., w Warce nieznani sprawcy po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych pomieszczenia biurowego, dostali się do jego wnętrza skąd dokonali kradzieży sejfu firmy Konsalnet z zawartością dokumentów i pieniędzy na szkodę mieszkańca Warki. Do chwili obecnej nie ustalono sprawców tego przestępstwa jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i odzyskania utraconego mienia.

 

Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta  i gminy Warka.

Za nami pierwsze miesiące jesieni, miesiące intensywnych prac sadowniczych przy zbiorach owoców. Okres ten upłynął spokojnie. We wrześniu i październiku, aż do chwili obecnej, zauważalny jest spadek liczby zdarzeń kryminalnych w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Myślę, że jest to zasługa zarówno dużej aktywności służby patrolowej i efektywnych działań Policji, ale także, w znacznym stopniu , zasługa samych mieszkańców gminy Warka. W mojej ocenie świadomość mieszkańców w zakresie właściwego zabezpieczania swojego mienia, zwracanie uwagi przez mieszkańców na sytuacje nietypowe, aktywność sąsiedzka i spostrzegawczość mieszkańców są na coraz lepszym poziomie, a to bezpośrednio przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to nasze wspólne dobro,. Tylko właściwa współpraca pomiędzy społeczeństwem, władzami samorządowymi i Policją – może nam to dobro zagwarantować. Dziękuję za wszelkie przejawy aktywności społecznej, za wszelkie sygnały mieszkańców o diagnozowanych zagrożeniach, w tym również wskazywanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń. Wszystkie  cenne sygnały i informację są przez nas skrupulatnie sprawdzane. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu miasto i gmina Warka jest miejscem coraz bezpieczniejszym.

Pragnę także zachęcić mieszkańców gminy Warka do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, jest to darmowa aplikacja na urządzenia mobilne, która w znaczny sposób ułatwia nawiązanie kontaktu z dzielnicowym ze swojego rejonu. We wszystkich podejrzanych sytuacjach proszę o natychmiastowe informowanie policji: dyżurnego Komisariatu Policji w Warce tel. 048 667 65 00, kom. 506 906 363 lub dzielnicowych: mł. asp. Anetę Ścisłowską tel. 887 884 558, st. asp. Andrzeja Dudę tel. 519 035 320 oraz mł. asp. Artura Opszalskiego tel. 519 035 323.

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

Udostępnij:
← Śpiewający jubileusz 45-lecia Klubu Złotego Wieku Wareckie Recytacje Patriotycznie →

Dodaj komentarz