Pomóżmy Joli wrócić do zdrowia

Blogi 8 listopada 2019
Pomóżmy Joli wrócić do zdrowia

Informacja ze strony pomagam.pl: 

„Jola ma 52 lata. Do lutego była energiczną, uśmiechniętą, pracującą zawodowo kobietą.  Żoną, matką i od 3 miesięcy wyczekaną babcią. Zawsze pełna sił i energii. Nigdy nie chorowała i na nic się nie skarżyła, aż niespodziewanie się zaczęło,bardzo niewinnie – delikatne zawroty głowy. Pierwsze wizyty u lekarzy i diagnoza bardzo optymistyczna – nadciśnienie tętnicze, więc będą leki i się poprawi. Niestety,nie poprawiało się, a wręcz było coraz gorzej. Z każdym dniem chodziła słabiej. Następnie pojawiły się zaniki pamięci, otępienie, coraz mniejszy kontakt.
W ciągu trzech miesięcy z młodej kobiety stała się warzywem – przestała chodzić, mówić i jeść samodzielnie. 

Pobyt w szpitalu i szybka, druzgocąca dla wszystkich diagnoza – choroba Creutzfeldta-Jakoba atakująca w zastraszającym tempie mózg,mimo iż podstawowe badanie nie potwierdza tej choroby. Zachorowalność w Polsce – mniej niż 1 osoba na milion. Następnie szukanie na własną rękę szpitali i lekarzy, którzy by potwierdzili lub wykluczyli tą chorobę. Nikt się nie chce tego podjąć, diagnoza jest postawiona, każdy umywa ręce. 

Aż w końcu udało się, znaleźliśmy lekarza który podejmuje się terapii, która ma na celu zregenerować organizm i zwalczyć chorobę. Niestety, terapia jest długotrwała, wymagająca dużego zaangażowania domowników w jej przeprowadzenie oraz bardzo kosztowna. Ponadto od początku choroby staramy się o jakąkolwiek pomoc pielęgniarską czy hospicjum domowe, niestety do tej pory bez skutku – czekamy w kolejkach. Wszystkiego uczymy się sami sukcesywnie, a opieka przy takiej osobie nie jest łatwa, zwłaszcza że musi ona być 24h/dobę.
Nasza mama leży od blisko 6 miesięcy bezwładnie pod naszą opieką w domu i widzimy jak dzielnie walczy z tą chorobą.  Od jakiegoś czasu zauważamy, że zaczyna reagować na niektóre sytuacje, dlatego nie możemy się teraz poddać.  Nie wiemy jak silny jest jej organizm i ile jeszcze wytrzyma, ale musimy zrobić wszystko, aby jej pomóc. Dopóki trwa życie, jest nadzieja, i tego cały czas się trzymamy.”

Pomocy można dokonać poniżej:

https://pomagam.pl/pomozmyjoli?fbclid=IwAR2T_5ZNzk6EMqsgBLvpbE2bS4luIX_hzv9PaJWhSeq9DOCIk-4zJ21jT_M

Udostępnij:
← Harmonogram Konkursu "Wareckie recytacje" PSBANK.pl - Pewny partner finansowy w Warce →

Dodaj komentarz