Wolontariat w wareckim liceum

Wolontariat w wareckim liceum

Idea bezinteresownej pomocy stawiająca w centrum drugiego człowieka, to niewątpliwie ważny aspekt wychowawczy młodzieży w LO im. Piotra Wysockiego w Warce.

Licealiści aktywnie zaangażowani są w działania wolontariatu, czego przykładem są liczne akcje charytatywne realizowane na terenie szkoły i poza murami „Wysockiego”.

„Pomoc dla Mai” – zbiórka funduszy i plastikowych nakrętek dla czteroletniej dziewczynki z gminy Błędów, chorej na nowotwór IV stopnia – neuroblastoma, zaangażowała całą społeczność liceum. W okresie między 24 września a 10 października zebrano wielkie ilości plastikowych nakrętek, a także środki pieniężne, które zostały przekazane na konto Mai.

Nie trzeba było długo czekać, bo już 21 października najmłodsi uczniowie z klasy 1ap wraz z księdzem Piotrem Jaworskim zorganizowali kiermasz ciast z okazji „Dnia Papieskiego”. Zebrane środki przekazali fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą najzdolniejszą młodzież z ubogich rodzin.

Kolejną akcją wolontariatu, koordynowaną przez klasę 2a , była „Pomoc dla Arka”. 15 – latek z Bronisławowa w gminie Promna walczy z białaczką. Licealiści ponownie zorganizowali kiermasz ciast, by zebrać fundusze na pomoc dla Arka i jego rodziny, ale tym razem o pomoc poprosili mieszkańców i władze miasta. Burmistrz Warki, Pan Dariusz Gizka aktywnie włączył się w akcję „Pomocy dla Arka”, m.in. zezwalając na przeprowadzenie akcji w Urzędzie Miasta i w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”. Zrealizowana w dniu 15 listopada akcja dla Arka spotkała się z silnym odzewem wśród mieszkańców, którzy chętnie przychodzili do liceum lub Urzędu Miasta, hojnie wspierając działania licealistów.

Oczywiście, nie można zapomnieć, iż liceum aktywnie zaangażowało się w akcję oddawania krwi, współorganizowaną z ZS w Warce, czy akcję Sprzątania Świata i zbiórkę makulatury.

Przed licealistami kolejne zadania z wolontariatu – już zgłosili chęć udziału w akcji Pomoc Polakom na Kresach, a i na pewno nie zabraknie chętnych w włączenie się w ideę Szlachetnej Paczki.

Julia Stola

Udostępnij:
← Muzzeum Jazz na Mikołajki Jarmark Szlaku Jabłkowego na Zimowej Odmianie! →

Dodaj komentarz