„Wieczór z Kulturą”- z Marthą Eggerth i Janem Kiepurą

„Wieczór z Kulturą”- z Marthą Eggerth i Janem Kiepurą

11 stycznia w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się XXIII „Wieczór z Kulturą”, w którym przypomnieliśmy wyjątkową parę artystów: Marthę Eggerth i Jana Kiepurę.

Największe przeboje tej wspaniałej pary wykonali cenieni Artyści warszawskiej sceny operowej i operetkowej: Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy i Jan Zakrzewski – tenor. Koncert poprowadziła aktorka Teresa Siewierska, akompaniował na fortepianie Adam Sychowski.  W programie wieczoru znalazły się kompozycje, które Kiepurowie wykonywali razem, choćby słynny duet z „Wesołej wdówki” Fr. Lehara. Warto przypomnieć, że właśnie „Wesołą wdówkę” na Broadway’u, w Majestic Theatre para wykonała razem około 2000 razy!  W programie wieczoru znalazły się utwory Fr. Lehara, R. Stoltza, I. Kalmana, C. Millöckera. Przeboje takie jak „Dla Ciebie śpiewam tę pieśń”, „Pokochaj mnie”,  Czardasz z filmu „Carmen blonde”, czy piosenki włoskie i neapolitańskie (O sole mio…) brawurowo wykonali Grażyna Mądroch z Janem Zakrzewskim. W programie koncertu nie zabrakło słynnego „Kujawiaka” Wieniawskiego. Wspaniałym dopełnieniem wieczoru były opowieści z ciekawostkami z życia prywatnego i scenicznego artystów, w wykonaniu Teresy Siewierskiej.

To był kolejny wspaniały „Wieczór z Kulturą”, pełen dobrych emocji i uśmiechu. Dziękujemy Artystom za mistrzowskie wykonanie, stworzenie wyjątkowej atmosfery koncertu. Podziękowania dla wspaniałej Publiczności.

Partnerami „Wieczorów z Kulturą” są Państwo Angelika i Jarosław Nowocielowie – Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser.

 fot. J. Kreczmański

Udostępnij:
← Uczniowie LO Warka czytali wiersze Zbigniewa Kwiczaka Kolejne nowoczesne boisko wielofunkcyjne w Warce →

Dodaj komentarz