Postaw na bezpieczeństwo – sprawdź się w symulatorze!

Postaw na bezpieczeństwo – sprawdź się w symulatorze!

W środę 22 stycznia 2020 roku w godzinach 10.00-17.00 przed Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. K. Pułaskiego w Warce realizowany będzie pilotażowy projekt działań poprawy BRD „Postaw na bezpieczeństwo”, z wykorzystaniem symulatorów bezpieczeństwa.

O tym, że pasy w samochodzie ratują życie – wiedzą już prawie wszyscy rodzice. Nie wszyscy jednak znają sposoby, jak prawidłowo je zapinać, aby zapewniały bezpieczeństwo dorosłemu i dziecku. Podczas działań eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego prezentować będą, jak poprawnie korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz jak przewozić w pojeździe dzieci.

Realizacja projektu w czasie przed feriami, ma na celu poprawę bezpieczeństwa rodziców i dzieci już w czasie zimowych podróży wakacyjnych.

Projekt skierowany jest to dwóch grup odbiorców:

  • dzieci z klas 0-III wraz z rodzicami.

Przy użyciu symulatora bezpieczeństwa wskazane będą błędy w zapięciu pasa. Zobrazowane zostanie niebezpieczeństwo zbyt luźnego zapięcia pasa oraz niebezpieczeństwo zapięcia dziecka w pas bez fotelika. Działania te dla dzieci będą nauką przez zabawę, dla rodziców zaś – nauką przez doświadczenie.

  • dzieci z klas IV-VI.

Podczas lekcji „Techniki” omawiane są różnorakie kwestie bezpieczeństwa (w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego). Dzieci pod nadzorem nauczyciela zostaną uświadomione, jak i dlaczego należy prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa.

Udostępnij:
← Upamiętnijmy płk. Władysława Kononowicza i Powstańców Styczniowych Niech żyje bal! Studniówka wareckiego LO →

Dodaj komentarz