Ruszyła kolejna edycja Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Ruszyła kolejna edycja Międzyszkolnej Ligi Szachowej

20 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi wystartowały długo wyczekiwane rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Szachowej organizowanej przez „Dworek na Długiej” wspólnie z gminnymi szkołami podstawowymi.

Jest to już szósta edycja tej imprezy, której początki sięgają wstecz do 2014 roku. Od tego czasu nastąpiła znaczna wymiana pokoleniowa wśród startujących zawodników i wyraźnie obniżył się wiek laureatów turniejów. Najmłodszy szachista wyróżniony podczas ostatniego zjazdu ligi urodził się w 2013 roku!

Podczas turnieju w Nowej Wsi zarysował się nowy układ sił w MLS. Wszystko wskazuje na to, że ten sezon będzie należał do wareckich szkół – „Jedynki” i „Dwójki” oraz do drużyny z Nowej Wsi. Reprezentacje tych trzech placówek szczególnie wyróżniały się na inauguracyjnych zawodach. Nierozstrzygnięty bój o pierwsze miejsce stoczyli gospodarze turnieju z szachistami z „Jedynki”. Obie ekipy uzyskały po 14 punktów, a podium z 10 oczami uzupełnili zawodnicy z „Dwójki”. Indywidualnie najlepszy był Filip Pułapa z „Jedynki” z pięcioma punktami. Drugie miejsce zajął Jan Bogumił z „Dwójki” (4 pkt). Trzeci uplasował się Bartosz Drążkiewicz z Nowej Wsi (4pkt).

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Studniówka w ZS im. 1 PLM Warszawa w Warce Kolejne zmagania siatkarzy i siatkarek WTS Warka →

Dodaj komentarz