Więcej
    Strona głównaInstytucjeCeSiRDrugi etap rozgrywek młodych koszykarzy

Drugi etap rozgrywek młodych koszykarzy

Z końcem roku drużyna KS Pułaski Warka zakończyła rozgrywki w grupie eliminacyjnej rozgrywek U-12. Po czterech meczach nasza drużyna zdobył 4 punkty i zajęła trzecie miejsce w grupie B.

Teraz Pułaski Warka zmierzy się z innymi drużynami, które uplasowały się także na 3 miejscach w pozostałych grupach eliminacyjnych. Tym sposobem gracze z Warki będą rywalizować z równorzędnymi zespołami o podobnym poziomie gry przez co mecze na pewno będą bardziej wyrównane i zacięte.

W II etapie rozgrywek nasza drużyna zmierzy się z zespołami: UKS Probasket Mińsk Mazowiecki, Polonia Warszawa, Akademia Koszykówki Legia Warszawa, KS Legion Legionowo, UKS Jagiellonka Warszawa.

W pierwszym meczu 2 rundy rozgrywek o mistrzostwo WOZKOSZ U12 drużyna KS Pułaski Warka zaczęła od porażki w Mińsku Mazowieckim (75-44).

W drugim młodzi koszykarze KS Pułaski Warka przegrywają po zaciętej grze i dogrywce z KS Legion Legionowo (83-75). Mecz w pierwszej połowie toczył się pod dyktando zawodników z Warki, którzy momentami prowadzili 20 punktami. W drugiej połowie role się odwróciły i to koszykarze z Legionowa zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie po emocjonującej końcówce i gorącym dopingu zarówno kibiców z Warki jak i Legionowa, mecz zakończył się wynikiem 73-73. Niestety w dogrywce lepsi okazali się zawodnicy gospodarzy, którzy wygrali tą część meczu 10-2. Duży wpływ na taki przebieg dogrywki miała absencja dwóch podstawowych zawodników Pułaskiego, którzy opuścili boisko z powodu przekroczenia limitu fauli. Najlepiej w drużynie z Warki punktowali: I. Kościanek 31 pkt., M. Pochylski 18 oraz W. Nędzołek 11.

• 04.04 – Polonia Warszawa – KS Pułaski Warka

Zachęcamy do kibicowania młodym wareckim koszykarzom, a wszystkich chłopców z roczników 2008 i młodszych zapraszamy na treningi, które odbywają się w hali CeSiR w poniedziałki, środy o godz. 17:00 i piątki o godz. 15:00.

KS Pułaski Warka

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!