Niezwykły gość w Michałowie

Niezwykły gość w Michałowie

21 stycznia do szkoły w Michałowie zawitał niezwykły gość – pancernik Hatetepes. Wielu z Was zapyta – a kto to taki? I słusznie, bo znają go tylko SKO-wicze i ci, którzy odwiedzają Szkolne Blogi. Pancernik Hatetepes to druga, obok żyrafy Lokatki, sztandarowa postać SKO.

Jego zadaniem jest w przystępny sposób chronić bezpieczeństwo dzieci w serwisie bankowym SKO i Internecie. Imię Hatetepes pochodzi od skrótu, od którego rozpoczyna się każda bezpieczna strona, zwłaszcza bankowa – https://

Okazja wizyty była szczególna – przyjęcie w poczet członków SKO dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Z tej okazji zostało zorganizowane spotkanie, w którym uczestniczyli SKO-wicze z klas I-III, ich wychowawcy i pani dyrektor. Głównymi bohaterami były oczywiście dzieci z OP, które otrzymały książeczki SKO oraz pamiątkowe upominki (symboliczne książki „SKO-wicz bezpieczny w sieci”, worki, breloczki z Hatetepesem, ołówki, balony, odblaski i słodycze oraz poradnik dla rodziców). Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja przygotowana przez opiekuna SKO „Hatetepes – kto to taki?” oraz multimedialna zgadywanka „Jaki to banknot?”. Na koniec zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursów z klas I-III z okazji 85-lecia SKO: „Moneta okolicznościowa” i „Medal okolicznościowy”.

Lista marzeń dzieci często bywa bardzo długa. Trudno czasem wytłumaczyć im, że na realizację wszystkich marzeń nie wystarczy pieniędzy w domowym budżecie. Dzieciom wydaje się, że zdobycie środków na kolejne, rodzące się właśnie hobby, zależy wyłącznie od dobrej woli rodzica. Często rodzice nie potrafią tego wytłumaczyć. Ale można zachęcić dzieci, by dołączyły do SKO i rozpoczęły naukę oszczędzania pieniędzy. Udało się to rodzicom i dzieciom z OP.

SKO pamięta ze swojego dzieciństwa prawie każdy Polak. Niektórzy potrafili konsekwentnie wpłacać na książeczkę oszczędnościową SKO pieniądze, inni z zazdrością zerkali w stronę kolegów, którym się to udawało i to oni z czasem mogli pozwolić sobie na zakup nowej zabawki czy gry. Dzisiejsze Szkolne Kasy Oszczędności to znakomita platforma edukacji finansowej dla dziecka. Zamiast papierowej książeczki mamy rachunek bankowy, zamiast skarbonki są fundusze zgromadzone w internetowym banku na konkretny cel, a zamiast odsetek dopisywanych długopisem – zdalny podgląd rosnących oszczędności. Uczestnik SKO może, poprzez serwis bankowości internetowej, podglądać stan środków zgromadzonych na koncie i decydować, na jakie cele odkłada pieniądze. Nie może natomiast samodzielnie dysponować zgromadzonym kapitałem, czyli np. wykonywać przelewów zewnętrznych.

SKO – to prawdziwy skok w dorosłość. I ten skok wykonały dzieci z OP z PSP w Michałowie – mają już tradycyjne książeczki i są właścicielami swoich pierwszych kont bankowych. Należy dodać, że prawie wszyscy uczniowie szkoły w Michałowie są właścicielami kont SKO i uczą się oszczędzać realizując innowacyjny program SKO.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Pułkownik Kononowicz oczami dzieci! Interwencja w sprawie taboru kolejowego na linii Warka-Warszawa →

Dodaj komentarz