Zimowe pływanie „Wareckich Morsów” w jeziorze

Zimowe pływanie „Wareckich Morsów” w jeziorze

1 lutego w Międzyrzeczu Podlaskim odbyły się Międzynarodowe Zawody w Sportowym Zimowym Pływaniu ARUA CUP.  To bardzo niszowa dyscyplina, w której organizowane są już zawody rangi mistrzostw świata, wymaga doskonałego zahartowania organizmu w zimnej wodzie, no i oczywiście umiejętności pływackich. Jako zimowe pływanie rozumie się start w wodzie o temperaturze w zakresie 0-4 C (w dniu zawodów woda miała 3 C) .

Wśród 150 zawodników z 5 państw, swoich sił spróbowała dwójka „Wareckich Morsów” – Małgorzata Lao i Jacek Winiarczyk. Debiut okazał się wręcz imponujący, bo Małgorzata wygrała swoją kategorię wiekową na dystansie 25 metrów stylem klasycznym (żabka), a Jacek był najlepszy w stylu dowolnym (kraul) na dystansie 50m, drugi na 100m w swojej kategorii wiekowej i drugi w sztafecie 4x25m (z Chełmską Grupą Triathlonową).

Ich start nie był jednak taki przypadkowy, bowiem raz w miesiącu od dwóch sezonów, „Wareckie Morsy” spływają wpław Pilicą na dystansie ok 150-200 metrów, planując rozpoczęcie bardziej regularnych treningów od przyszłej jesieni. Zawodnikom gratulujemy i zapraszamy chętnych do wspólnego morsowania!

Wareckie Morsy

Udostępnij:
← 20 lat minęło… półroczny spektakl w wareckiej „Dwójce” W małej wiejskiej szkole w Ostrołęce... wielcy Nobliści →

Dodaj komentarz