Bezpiecznie w podróży

Bezpiecznie w podróży

22 stycznia na terenie PSP 2 w Warce gościliśmy ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego z firmy Intrduction to Higher Level Sp. z o.o.

Przeprowadzili oni działania profilaktyczne z obszaru BRD pod hasłem „Postaw na bezpieczeństwo”, skierowane do dzieci i ich rodziców, wykorzystując przy tym m.in. symulator bezpieczeństwa. O tym, że pasy bezpieczeństwa w samochodzie mogą uratować życie – wiedzą wszyscy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że aby tak się stało pas musi być wcześniej prawidłowo zapięty.

Wykwalifikowani specjaliści prezentowali i omawiali poprawność korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz zwracali uwagę na bezpieczne przewożenie dzieci w aucie. Przewożenie małego pasażera w aucie wymaga od dorosłego nie tylko postępowania zgodnego z przepisami, ale również zachowania rozwagi i najwyższych środków ostrożności. Pamiętajmy, że chodzi tu o bezpieczeństwo naszego podopiecznego. Odpowiednio dobrany fotelik i zapięte pasy mogą uchronić go przed cierpieniem lub uratować mu życie.

Dyrekcja i nauczyciele PSP 2 w Warce

Udostępnij:
← Harmonogram powiatowych eliminacji konkursów recytatorskich W Konarach tym razem inaczej… Juniorzy Seniorom - Seniorzy Juniorom →

Dodaj komentarz