Strona głównaInstytucjeCeSiRAgata Kacprzak z kolejnymi sukcesami

Agata Kacprzak z kolejnymi sukcesami

Agata Kacprzak odnosi kolejne sukcesy! W Pucharze Świata „Athens Challange” w Kickboxingu w Grecji trzy razy stanęła na podium, w tym raz na najwyższym jego stopniu.

W dniach 31 stycznia – 2 lutego w Grecji odbywał się Turniej Kickboxingu – Athens Challang zaliczany do Pucharu Świata WAKO (World Association od Kickboxing Organizatios). W zawodach wzięło udział 2200 zawodników ze 125 klubów, reprezentujących 23 kraje, a wśród nich także Agata Kacprzak – mieszkanka Warki i instruktorka sekcji MUAY THAI CeSiR Warka.

Agata Kacprzak aktualnie jest podopieczną Przemysława Żaka z Sekcji Sportowej MUAY THAI CeSiR Warka, ale również trenera Marcina Pałuby (Klub X Fight Piaseczno) i Macieja Szablewskiego (Muay Thai – CeSiR Warka). Ze sztukami walki związana jest już pięć lat. Trenuje, startuje w zawodach na wielu szczeblach, a także zaraża swoją pasją młodsze pokolenia, prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Start w Atenach był dla Agaty Kacprzak sporym wyzwaniem. Zawodniczka od tego roku zmieniła kategorię wiekową z juniorskiej na seniorska (19-40 lat). O ile Agata do tej pory świetnie spisywała się w kategoriach juniorskich (16-19 lat) gdzie zebrała dużo doświadczenia i tytułów – zdobyła vice Mistrzostwo Polski czterokrotnie, a jej największym osiągnięciem było zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Świata we Włoszech w 2018 roku, to udział w kategorii seniorskiej wiązał się z pewną dozą obaw. Był to bowiem jej pierwszy występ wśród seniorek i nie wiadomo było co może się zdarzyć. Agata jednak i w tej kategorii wiekowej od razu pokazała, że jest jedną z najlepszych i liczących się zawodniczek! Wystartował w dwóch kategoriach wagowych: 55 kg i 60 kg, w dwóch formułach planszowych.

Agata doskonale walczyła w formule Kick Light, gdzie w finale 55 kg pewnie pokonała Słowaczkę i stanęła na najwyższym stopniu podium! W finale 60 kg również wypadła bardzo dobrze, choć nieznacznie uległa zawodniczce gospodarzy i zajęła drugie miejsce. Agata startowała również w formule Light contact (55 kg), w której wywalczyła brązowy medal. Gratulacje!

Turniejem w Atenach nasza zawodniczka rozpoczęła sezon startowy. Przed nią jeszcze Mistrzostwa Polski, które są niezwykle ważne bo decydują o powołaniu do kadry narodowej, która jest przepustka na Mistrzostwach Europy w Turcji (październik 2020). Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę i życzymy jej jak najwięcej sukcesów!

Agata Kacprzak w ostatnim czasie rozpoczęła także pracę nad młodszymi fighterami w sekcji sportowej CeSiR MUAY THAI Wark i zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia! Treningi prowadzone są w dwóch grupach wiekowych – dzieci (6-9 lat) i młodzieży (10-15 lat). Zajęcia dla sekcji dorosłej prowadzi trener Maciej Szablewski. Szczegółowe informacje na temat treningów dostępne są na stronie www.cesir.warka.pl, a także na stronie Facebook pod nazwą: Muay Thai / Kicboxing Warka.