Bóg zawsze jest!

Bóg zawsze jest!

COVID-19 drastycznie zmienił codzienność każdego z nas. Pandemia wirusa spowodowała, że w roku Eucharystii praktycznie nikt z osób świeckich nie może uczestniczyć w niej fizycznie. Okres wielkiego postu przybiera zatem wyjątkową i zupełnie odmienną formę.

Nie chcemy jednak, aby był to czas stracony, wręcz przeciwnie chcemy zachęcać naszych parafian i nie tylko, aby pobyt w domu stał się czasem wzmożonej modlitwy i trwania w duchowej jedności z Kościołem na całym świecie – stąd szereg działań, które na miarę swoich możliwości codziennie po-dejmujemy, aby być w łączności z Wami i poprowadzić Was przez ten trudny dla obydwu stron okres.

Zachęcamy Was do uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych on-line dostępnych na kanale „Św.Mikołaj Warka” na youtube, zatytułowanych #zostańwDomu.

Rekolekcje to spotka-nie  wyobrażeń dwóch wikariuszy, ks. Piotra i ks. Przemysława, na temat domu, w którym jak się okazuje, wszystko co z nim związane jest analogią Eucharystii. Tak jak dom jest przestrzenią fun-damentalną dla każdego człowieka, podobnie Msza Święta jest nią dla każdego chrześcijanina, tak jak dom powinien dawać poczucie bezpieczeństwa, tak Eucharystia jest wyrazem troski Boga o człowieka, tak jak w domu spożywamy wspólnie posiłki, tak na Mszy Świętej winniśmy karmić się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, czy wreszcie jak dom jest miejscem nauki, wzrostu i rozwoju, dokładnie w taki sam sposób odbywa się to w trakcie każdej Eucharystii. Czy zatem Eucharystia jest naszym Domem?

Sprawdź na:

www.tv.warka.pl/religia/rekolekcje1

www.tv.warka.pl/religia/rekolekcje2

www.tv.warka.pl/religia/rekolekcje3

Zachęcamy również do duchowej obecności podczas transmisji Mszy Świętych, które odbywają się na fanpage’u parafialnym na Facebooku (Parafia św. Mikołaja w Warce). Na ten moment transmitu-jemy Mszę Świętą zgodnie z załączonym harmonogramem. Informację na temat naszej posługi i transmisji w okresie Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkiej Nocy pojawiać się będą na powyż-szym FP, stronie internetowej parafii www.mikolajwarka.pl oraz na www.warka24.pl. Dodatkowo codziennie o godz. 20:30 łączymy się na modlitwie różańcowej, podobnie jak cały nasz kraj, w in-tencji wygrania walki z koronawirusem, w której szczególnie ogarniamy mieszkańców poszczegól-nych ulic przynależących do naszej parafii

Parafia Św. Mikołaja

Udostępnij:
← Basen nieczynny do końca czerwca 2020 Weź udział w I Pucharze Mazowsza Online w rozgrywkach szachowych →

Dodaj komentarz