Browar w Warce wsparł grójecki szpital

Instytucje, Wiadomości 1 kwietnia 2020
Browar w Warce wsparł grójecki szpital

Browar w Warce postanowił wesprzeć Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu, finansując zakup respiratora oraz niezbędnego sprzętu.

W całej Polsce trwa walka z koronawirusem. W tym trudnym czasie szpitale w całej Polsce apelują o wsparcie, które pozwoli im zapewnić jak najlepsze przygotowanie do leczenia mieszkańców.

To służby medyczne potrzebują teraz od nas największej pomocy i poza słowami ogromnego uznania dla ich pracy, cieszę się, że możemy ich wesprzeć finansowo – powiedział Krzysztof Żyrek, dyrektor Browaru w Warce.

Browar w Warce działa blisko lokalnej społeczności, z którą jest mocno związany. Od kilku lat prowadzi z mieszkańcami proces dialogu społecznego, w ostatnim czasie wspierał realizację ważnych dla mieszkańców działań poprzez Fundusz Społeczny.

Grupa Żywiec, która wśród swoich zakładów posiada Browar w Warce, postanowiła w tak trudnym czasie wesprzeć  lokalne społeczności i tych, którzy ratują życie. Firma postanowiła przeznaczyć pół miliona złotych na wsparcie 5 szpitali i centrów medycznych w najbliższym otoczeniu swoich browarów:

  • Browar Warka – Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu otrzyma respirator oraz sprzęt wspierający,
  • Browar Żywiec – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu otrzyma respirator oraz pompy infuzyjne,
  • Browar Elbląg – Szpital Miejski w Elblągu (przekształcony w szpital zakaźny najbliższy także dla mieszkańców Braniewa) otrzyma respirator oraz łóżko dla OIOM,
  • Browar Leżajsk – SP ZOZ w Leżajsku otrzyma aparat do terapii nerkozastępczych
  • Browar Namysłów – Namysłowskie Centrum Zdrowia otrzyma środki ochrony osobistej oraz sprzęt służący do diagnostyki

Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu składa serdeczne podziękowania Grupie Żywiec, a w szczególności Dyrektorowi Browaru w Warce Krzysztofowi Żyrkowi oraz Radnemu Powiatu Grójeckiego Cezaremu Kołodziejskiemu, który jest jednocześnie pracownikiem browaru za zaangażowanie w pozyskanie wsparcia w wysokości 100.000,00 zł na zakup respiratora oraz sprzętu wspierającego.

To ważny gest społecznie zaangażowanego Biznesu!

Redakcja

Udostępnij:
← Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie Spacerkiem po pałacu - odcinek 1 →

Dodaj komentarz