Niezwykła rocznica „Bitwy pod Warką”

Niezwykła rocznica „Bitwy pod Warką”

W najbliższy wtorek 7 kwietnia przypada 364. rocznica ważnej dla losów „Potopu Szwedzkiego” bitwy. Pod Warką, wojska polskie pod wodzą Hetmana Stefana Czarnieckiego pokonały najeźdźcę. Bitwa ta rozpoczęła marsz do ostatecznego zwycięstwa.

W dzisiejszej, trudnej sytuacji, zapraszamy Państwa we wtorek 7 kwietnia, do wspólnej modlitwy on line za bohaterów tamtych lat. Msza święta transmitowana będzie o godz. 17:00 z kościoła pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce (www.mikolajwarka.pl, facebook – Parafia Św. Mikołaja w Warce).

Corocznie, po uroczystej mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych jej uczestnicy wspólnie maszerowali na warecki rynek, gdzie przed pomnikiem Hetmana Stefana Czarnieckiego odbywały się dalsze uroczystości. W tym roku, w tej wyjątkowej sytuacji, kwiaty przed pomnikiem złoży w ciągu dnia jedynie delegacja Samorządu Warki.

Zachęcamy do zapoznania się z historią tego ważnego dla kraju wydarzenia poprzez obejrzenie komiksu multimedialnego na stronie www.oCzarnieckim.pl.

Zachęcamy również do sprawdzenia swojej wiedzy o Bitwie pod Warką poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanego testu, który udostępniony zostanie 7 kwietnia na stronach www i poprzez fb.

Udostępnij:
← UWAGA! Nowe zasady przyjęć pacjentów w Ośrodku Zdrowia! Potrzebujesz pomocy? Dzwoń do wareckiego MGOPS-u! →

Dodaj komentarz