„Solidarni z bohaterami czasu epidemii” – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspiera w trudnych czasach!

„Solidarni z bohaterami czasu epidemii” – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspiera w trudnych czasach!

Szyjesz maseczki, pomagasz personelowi szpitala, a może wspierasz osoby w kwarantannie? Jeśli chcesz kontynuować lub rozpocząć działania i potrzebujesz wsparcia możemy Ci pomóc! Każda forma wolontariatu w czasach, z którymi przyszło nam się teraz zmierzyć jest na wagę złota. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. ogłasza nabór wniosków do programu „Solidarni z bohaterami czasu epidemii”, w którym można pozyskać do 3 tys. złotych na działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii jak i przeciwdziałania jej skutkom społecznym.

Jakie projekty? Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie lokalnych bohaterów w działaniach mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii jak i przeciwdziałania jej skutkom społecznym. Może to być np. szycie maseczek, pomoc seniorom w robieniu zakupów, wsparcie osamotnionych seniorów poprzez codzienną rozmowę telefoniczną lub inne działania zgodne z potrzebami i pomysłami społeczników. W ramach konkursu zostaną wyłonione inicjatywy najbardziej odpowiadające na potrzeby związane z obecną sytuacją.

Kto może złożyć wniosek? W konkursie startować mogą organizacje i grupy działające na terenie 5 gmin: Warka, Jasieniec, Grójec, Chynów oraz Goszczyn.

  • organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (m.in. uczniowskie kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej, zarejestrowane koła gospodyń wiejskich),
  • grupy nieformalne działające przy instytucji lub organizacji pozarządowej (w których imieniu wniosek złoży ta instytucja/organizacja pozarządowa, np. klub gier przy ośrodku kultury, grupa nauczycieli przy szkole) oraz
  • grupy nieformalne występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie (grupa mieszkańców osiedla).

Do kiedy? Wnioski można składać do 30 kwietnia 2020.

Harmonogram konkursu:

  1. Uruchomienie naboru wniosków – 15.04.2020
  2. Zamknięcie naboru – 30.04.2020
  3. Ogłoszenie wyników konkursu – 07.05.2020
  4. Termin rozpoczęcia realizacji projektów – 08.05.2020
  5. Ostateczny termin zakończenia realizacji projektów – 15.07.2020

Jak złożyć wniosek? Wnioski można składać wyłącznie poprzez Generator wniosków dostępny dostępny na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl – klikając baner “Złóż wniosek Działaj Lokalnie” (baner ten sam jak do wniosków Działaj Lokalnie), a w trakcie wypełniania wniosku należy obowiązkowo zaznaczyć w generatorze ścieżkę tematyczną „Solidarni z bohaterami czasu epidemii”.

Jaki termin realizacji projektów? W ramach Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na maksymalnie dwumiesięczne projekty w okresie 08 maja – 15 lipca.

Czy potrzebny wkład własny? Wkład własny nie jest wymagany.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Pytania?

Konsultacje (zdalne): Zapraszamy do kontaktu: Emilia Bienias, tel. 504 968 412, ebienias@stowarzyszeniewarka.plMessenger

Lokalny Konkurs Grantowy “Solidarni z bohaterami czasu epidemii” realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Fundusze na dotacje pochodzą ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w partnerstwie z Nationale – Nederlanden.

Udostępnij:
← Dezynfekcja przestrzeni publicznej 21-22.04 w godzinach 21:00 ÷ 4:00 Będzie nowy przystanek PKP "Warka miasto" i dwa wiadukty →

Dodaj komentarz