Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspiera działania przeciw pandemii

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspiera działania przeciw pandemii

Miło nam poinformować, że Lokalna Komisja Grantowa, z dniem 5 maja 2020 podjęła decyzję o przyznaniu w ramach przedsięwzięcia „Solidarni z bohaterami czasów epidemii” organizowanego lokalnie przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dofinansowania 4 projektów na łączną kwotę 10 tys. zł, mających na celu przeciwdziałanie epidemii koronawirusa i zapobieganie jej negatywnym skutkom społecznym.

Zwycięskie projekty, tj.:

  1. “Seniorzy dla Warki!” realizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce
  2. “Seniorzy w sieci – na pohybel pandemii” realizowany przez Inicjatywę PoKUSa na ZOOM z Jasieńca
  3. “Bezpieczna Gmina – uśmiecha się oczami” realizowany przez Stowarzyszenie PROMOTOR w Sułkowicach
  4. “Szyjąc i drukując ograniczamy epidemię” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów

swoje działania skupiają wokół produkcji i bezpłatnej dystrybucji środków ochronnych (maseczki, przyłbice) dla mieszkańców i pracowników służby zdrowia, pomocy seniorom i zapobieganiu ich izolacji społecznej czy też organizacji spotkań w sieci i szkoleń on-line dla seniorów.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za złożone wnioski.

W sprawie szczegółowych warunków technicznych i organizacyjnych skontaktujemy się bezpośrednio z realizatorami projektów.

Fundusze na dotacje pochodzą ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w partnerstwie z Nationale – Nederlanden.

Udostępnij:
← Gmina Warka usatysfakcjonowana decyzjami PKP PLK S.A. Przedszkole i oddziały przedszkolne na terenie gminy Warka będą zamknięte dopóki sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie. →

Dodaj komentarz