Czy runda wiosenna zostanie rozegrana?

Czy runda wiosenna zostanie rozegrana?

Już niebawem zespoły piłkarskie z niższych klas rozgrywkowych dowiedzą się, czy przystąpią do wiosennych zmagań. A co odnośnie sportowej rywalizacji mówi prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Pietrzyk?

 

Drużyny piłkarskie z niższych klas rozgrywkowych wciąż czekają na ostateczną decyzję, czy rozpoczną walkę o punkty. Epidemia koronawirusa przeszkodziła w dokończeniu sezonu 2019/2020. O wypowiedź poprosiliśmy prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Sławomira Pietrzyka. – Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Mam na myśli nie tylko nasz kraj, ale i cały świat. Wydaje mi się, że piłka nożna w początkowej fazie zeszła totalnie na bok. Dzisiaj powracamy do tej normalnej rzeczywistości. Wiemy, że pod koniec maja ligową rywalizację rozpocznie piłkarska Ekstraklasa. Myślę, że można być prawie w 100 procentach pewnym, że drużyny od IV ligi do B klasy tej wiosny nie rozpoczną rywalizacji o punkty – podkreśla Pietrzyk.

 

Nasz rozmówca poprosił zespoły piłkarskie o zdanie odnośnie rozegrania rundy wiosennej. –  W większości ankiet jest odpowiedź, żeby nie kończyć sezonu 2019/2020. Sporo klubów chciałoby rozpocząć ligowe zmagania – przyznaje Pietrzyk. Z pewnością drużyny piłkarskie z regionu radomskiego liczyły, że runda wiosenna rozpocznie się zgodnie z planem. Bardzo ambitnych ekip nie brakuje. Z pewnością zmagania stanęły pod dużym znakiem zapytania.

 

MARCIN KAŹMIERSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
← Debiut siatkarek Seniorzy „Solidarnie z bohaterami czasu epidemii” nadal szyją dla Warki! →

Dodaj komentarz