Radni Powiatowi wspierają akcję „Seniorzy dla Warki”

Radni Powiatowi wspierają akcję „Seniorzy dla Warki”

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warce od kilku tygodni wspólnie szyją maseczki dla swoich rówieśników. Dzięki napisanemu do Programu „Solidarni z Bohaterami czasu epidemii” projektowi „Seniorzy dla Warki” i pozyskanej dotacji na zakup niezbędnych materiałów (tkaniny, gumki, nici, igły) wspólne działania będą kontynuowane, z dodatkową mocą. Tym razem akcja rozrasta się na całą Gminę Warka i angażuje Seniorów nie tylko z miasta ale i z Klubów Seniora działających na terenie wiejskim.

7 maja centrum dowodzenia wspólnego szycia maseczek – siedzibę UTW w Centrum Sportu i Rekreacji – odwiedzili wareccy Radni Powiatowi z Klubu „Przyjazny Powiat” – Jan Madej (Przewodniczący Klubu), Cezary Kołodziejski i Andrzej Zaręba oraz Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak.

Samorządowcy podziękowali koordynatorom projektu – Grażynie Jagiełło, Krystynie Pączek oraz Jagodzie Supłacz-Chromińskiej za wspaniałą inicjatywę włączenia Seniorów do walki z koronawirusem oraz za zaplanowanie w projekcie oprócz 4000 maseczek dla mieszkańców Warki również przygotowania 1000 szt. dla pracowników grójeckiego szpitala – dla lekarzy i pielęgniarek.

Dodatkowo, goście przekazali informację, że Klub Radnych Rady Powiatu „Przyjazny Powiat” wesprze realizację projektu zebranymi z diet radnych środkami finansowymi.

Jeśli ktoś chciałby pomóc prosimy zgłosić się do koordynatora akcji w CeSiR Warka – Grażyny Jagiełło (tel. +48 6672474) na fb lub mail g.jagiello@cesir.warka.pl. Można również przekazać darowiznę celową z dopiskiem „MASECZKI” na konto 66 1050 1025 1000 0090 3081 3167. Z góry dziękujemy!

UTW Warka

Udostępnij:
← Murawa Stadionu Miejskiego w dobrej kondycji UWAGA! Termin przesyłania pracy przedłużony. Święty, święty uśmiechnięty! Konkurs plastyczny – Święty Jan Paweł II →

Dodaj komentarz