Muzyczny wieczór z Kapelą Bialską

Muzyczny wieczór z Kapelą Bialską

27 czerwca, w sobotni wczesny wieczór po raz pierwszy w tym sezonie warecki Rynek zamieni się w miejsce przepełnione muzyką. Tego dnia odbędzie się koncert muzyki tradycyjnej, którą każdy zna. Koncert rozpoczyna się o 18:00.

Kapela Bialska działa od 2001 r. Powstała z inicjatywy grupy instrumentalistów Orkiestry Dętej przy OSP i MGOK w Białej Rawskiej.

W repertuarze Kapeli znajdują się piosenki biesiadne i ludowe o zróżnicowanej tematyce – od frywolnych po liryczne. Kapela gra w rytmach polskich tańców ludowych, co powoduje, że niejeden słuchacz podryguje w rytm oberka, polki, czy walczyka.

Na Wareckim Rynku zespół zagra w 7 osobowym składzie: wokal, akordeon, trąbka, klarnet, bęben, tamburyn, kontrabas. Nie zabraknie takich znanych utworów jak „Lipka”, „Pod Zielonym dębem”, „Kareta”, „Cyt cyt”, czy „W moim ogródecku”.

Wydarzenie organizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec na projekt realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Warecki Rynek 2020”. Partnerzy: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Stowarzyszenie ANIMATOR

Udostępnij:
← Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie Jarmark Śniadaniowy Trwa realizacji tegorocznych inwestycji w Gminie Warka →

Dodaj komentarz