Zapraszamy do Kina Plenerowego „na Skrzynce”

Zapraszamy do Kina Plenerowego „na Skrzynce”

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” dzięki dotacji z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec realizuje projekt w ramach którego na wareckim Rynku odbędzie się 10 filmowych spotkaniach Kina Plenerowego „na Skrzynce”.

Poniżej przedstawiamy rozpiskę repertuaru Kina Plenerowego „na Skrzynce”:

  • 06.26 – godz. 21:30-23:00 – NAJLEPSZY – reż. Łukasz Palkowski, zdobywca 10 nagród i 9 nominacji (ZŁOTE LWY, ORŁY, CAMERIMAGE), występują m.in. Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Adam Woronowicz.

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata.

  • 07.03 – godz. 21:30-23:00 – (NIE) ZNAJOMI – reż. Tadeusz Śliwa, występują m.in. Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski.

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.

  • 07.10 – godz. 21:30-23:00 – KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA – reż. Fernando León de Aranoa, występują m.in. Javier Bardem, Penélope Cruz), zdobywca 3 nominacji w konkursach filmowych.

Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny – powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu.

  • 07.17 – godz. 21:00-23:00 – GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR – reż. Michał Rogalski, występują m.in. Paweł Domagała, Krzysztof Czeczot), zdobywca 2 nominacji w konkursach filmowych.

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk.

  • 07.24 – godz. 21:00-23:00 – MAMMA MIA – reż. Phyllida Lloyd, występują m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, zdobywca 4 nagród, w tym Złotego Globa oraz 14 nominacji w konkursach filmowych.

Film opowiada historię młodej i ślicznej Sophie, która niebawem ma wyjść za mąż. Dziewczyna chciałaby, aby do ślubnego kobierca zaprowadził ją jej ojciec. Problem w tym, że nigdy go nie poznała. Jej matka, Donna, zdradza tożsamość trzech mężczyzn, z którymi przed laty coś ją łączyło. Cała trójka zostaje zaproszona na ślub.

  • 07.31 – godz. 21:00-23:00 – MIASTO 44 – reż. Jan Komasa, zdobywca 13 nagród oraz 11 nominacji na konkursach filmowych.

Warszawa, lato 1944. Stefan opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak – kiedy tylko nadarza się okazja – wstępuje w szeregi Armii Krajowej.

  • 08.07 – godz. 21:00-23:00 – YUMA – reż. Piotr Mularuk, występują m.in. Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Tomasz Kot, Zdobywca 1 nagrody i 14 nominacji w konkursach filmowych.

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki, zostaje królem „jumy” – drobnych kradzieży tuż za Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego.

  • 08.14 – godz. 21:00-23:00 – ZACZNIJMY OD NOWA – reż. John Carney, występują m.in. Keira Knightley, Mark Ruffalo, zdobywca 3 nominacji w konkursach filmowych.

Ona – Gretta , początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi – wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On , mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną , jego kontakt z dorastającą córką słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga…

  • 08.21 – godz. 21:00-23:00 – DŻUNGLA – reż. Greg McLean, występują m.in. Daniel Radcliffe, zdobywca 1 nominacji w konkursach filmowych.

Grupa przyjaciół pod opieką przewodnika wyrusza do boliwijskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. Wskutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar. Oddzielony od grupy Yossi, cudem unika śmierci, ale gubi się w środku zielonego piekła. Pozbawiony jakiejkolwiek pomocy i zapasów, ma jeden cel. Przetrwać!

  • 08.28 – godz. 21:00-23:00 – CARTE BLANCHE – reż. Jacek Lusiński, występują m.in. Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, zdobywca 3 wygranych i 5 nominacji w konkursach filmowych.

Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów.

Wstęp wolny.

Uwaga! W razie niesprzyjającej pogody, seanse będą odbywać się w niedziele o czym wcześniej będziemy Państwa informować.

Dworek na Długiej

Źródło opisów filmów: filmweb.pl

Udostępnij:
← Bardzo smacznie na wareckim Rynku Piłkarze rozpoczęli treningi z myślą o nowym sezonie →

Dodaj komentarz