Jazzowy początek wakacji w Skrzynce z Kulturą

Jazzowy początek wakacji w Skrzynce z Kulturą

W miniony weekend rozpoczął się tegoroczny sezon „Skrzynki z Kulturą”. W okresie wakacyjnym nie zabraknie kina plenerowego, zabaw dla dzieci, tradycyjnych Jarmarków Śniadaniowych, zlotów food truck’ów oraz… klimatycznych koncertów w sobotnie, letnie wieczory. Już 4 lipca o 20:00 odbędzie się koncert utalentowanego duetu jazzowego – JazzDuoIt.

JazzDuoIt to duet tworzony przez charyzmatyczną wokalistkę Karolinę Stefanię Miarczyńską oraz wielokrotnie nagradzanego gitarzystę Aleksandra Pankowskiego vel Jankowskiego. Zespół wykonuje głównie standardy muzyki jazzowej, bluesowej i soulowej, ale też bossa novę i pop. Artyści od wielu lat zajmują się muzyką nie tylko zawodowo, ale głównie z pasji.

Aleksander jest gitarzystą, ale także producentem muzycznym, aranżerem i kompozytorem muzyki filmowej. W 2018 roku ukończył Akademię Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem dra hab. Marka Nosala. Współpracował m.in. z Adamem Sztabą, Piotrem Schmidtem czy Andrzejem Mikulskim. Jest laureatem prawie 20 konkursów muzycznych w Polsce i za granicą, a swoje umiejętności doskonalił na wielu warsztatach muzycznych, pod okiem takich mistrzów jak Marek Napiórkowski, Dawid Kostka, Marcin Dylla czy Piotr Wyleżoł. Aleksander prowadzi szeroką działalność pedagogiczną i koncertową, występując zarówno w Polsce, jak i za granicą, np. w Czechach, na Litwie czy we Włoszech.

Karolina jest studentką drugiego roku kulturoznawstwa na uniwersytecie kardynała Stefana Wyszyńskiego, ale jej największą pasją jest śpiew, który kształciła w zajęciach wokalnych oraz teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Domu Chemika w Puławach. Wielokrotnie uczestniczyła w ,,Puławskim Lecie Bluesowym’’ oraz ,,Warsztatach Jazzowych’’ Puławach pod okiem takich mistrzów jak Krystyna Prońko, Alicja Janosz czy Marek Stawiński. Karolina brała udział w wielu konkursach wokalnych oraz teatralnych zdobywając na nich liczne nagrody i wyróżnienia.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. To będzie piękne rozpoczęcie koncertowych wydarzeń „w skrzynce”.

 

Udostępnij:
← Komiks z „Dwójki” wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu Będzie się działo we Wrociszewie! →

Dodaj komentarz