Atrakcja nie tylko dla turystów

Atrakcja nie tylko dla turystów

Questing, bo o nim mowa w tytule, to coraz bardziej popularna forma turystyki bezobsługowej, czyli takiej, którą można realizować samodzielnie, niezależnie od pory dnia i roku, bez przewodników i osób obsługujących. Mając w ręce jedynie ulotkę questową można odkrywać dorobek przyrodniczy i kulturowy danego miejsca, historię i legendy z nim związane, jednocześnie rozwiązując różnorodne zagadki i zdobywając „skarby”. W Warce, dzięki zrealizowanemu przez Gminną Jednostkę Kultury „Dworek na Długiej” oraz kilku partnerów i osób indywidualnych projektowi pt. „Warka – miasto zagadek” można naocznie przekonać się jak ciekawym pomysłem na spędzenie czasu wolnego jest questing – niezależnie czy ktoś jest pierwszy raz w Warce i chce się czegoś ciekawego dowiedzieć czy też od lat mieszka w grodzie nad Pilicą.

Jeśli ktoś chciałby poznać losy Bohatera Nocy Listopadowej i odwiedzić miejsca z nim związane – polecamy quest o „Piotrze Wysockim”. Legendy m.in. o siłaczu spod Warki co dzwony nosił czy o uzdrowieńczej mocy wareckiego piwa poznać można wędrując questem „Wareckich Legend”. O istniejących kiedyś w Warce „Siedmiu Świątyniach” opowiada kolejna, niezwykle interesująca wyprawa a historię zamieszkujących w Warce wyznawców judaizmu i ich zwyczaje przybliża quest „Dzieje Wareckich Żydów”.

Każdy, kto chciałby wyruszyć na wyprawę questową po Warce może odwiedzić stronę www.wareckiquesting.pli samodzielnie wydrukować sobie ulotki lub może otrzymać je w kilkunastu miejscach w Warce i okolicy (lista podana na stronie www).

Zapraszamy do odkrywania nieodkrytego z wareckimi questami…

QUEST – Piotr Wysocki – Bohater Nocy Listopadowej – pdf

QUEST - Piotr Wysocki - Bohater Nocy Listopadowej - jpg str.1

QUEST 01 - WYSOCKI PIOTR str2

QUEST – „Dzieje Wareckich Żydów” – pdf

QUEST 02 - DZIEJE WARECKICH ZYDOW str1

QUEST 02 - DZIEJE WARECKICH ZYDOW str2

QUEST – „Wareckie Legendy” – pdf

QUEST 03 - WARECKIE LEGENDY str1

QUEST 03 - WARECKIE LEGENDY str2

QUEST – „Legenda Siedmiu Świątyń” – pdf

QUEST 04 - LEGENDA SIEDMIU SWIATYN str1

QUEST 04 - LEGENDA SIEDMIU SWIATYN str2

Udostępnij:
← 27 minut naszej historii Rok szkolny za nami, zaczynamy wakacje w Dworku! →

Dodaj komentarz