Uczniowie PSP w Michałowie nagrodzeni w konkursie plastycznym

Uczniowie PSP w Michałowie nagrodzeni w konkursie plastycznym

W Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie nauczyciele podejmują wiele działań, których celem jest promowanie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podejmowane działania zmierzają do podniesienia świadomości uczniów i przypominania im, że zarówno piesi jak i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Z drugiej strony zmierzają do zwrócenia uwagi, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu w styczniu 2020 r. ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z subregionu radomskiego na plakat
i hasło promujące bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Celem konkursu było upowszechnianie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Uczniowie Szkoły w Michałowie pod kierunkiem pani Doroty Pysiak wzięli udział w powyższym konkursie.

Po długim czasie, ze względu na panująca pandemię w kraju, 24 września 2020 r.
w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu w obecności m.in. pana Rafała Rajkowskiego – wicemarszałka województwa mazowieckiego oraz pana Marcina Ciężkowskiego – dyrektora WORD odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu
i rozdanie nagród. Spośród ponad 900 nadesłanych prac do konkursu uczeń naszej szkoły Gabriel Fedorowicz zdobył III miejsce w kategorii klas  0 – II, natomiast uczennica Amelia Majewska w tej samej kategorii otrzymała wyróżnienie. Dodatkową nagrodą dla uczniów będzie zamieszczenie ich prac w kalendarzu WORD na 2021 rok.

Nagrodzeni uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie przypominają, że należy dbać o bezpieczeństwo własne, jak również o zdrowie i życie innych osób. Pamiętajmy, że nic nie zwalnia nas od racjonalnego myślenia. Wybierając się na piesze lub rowerowe wycieczki, zachowujmy ostrożność.

Udostępnij:
← 40 uczniów ze szkół średnich w Gminie Warka ze Stypendium Starosty Grójeckiego 29. Finał WOŚP - czas start! →

Dodaj komentarz