Michał Kochanowski na mecie Triathlonu w Bydgoszczy

Instytucje, Organizacje, Sport, Wiadomości 9 października 2020
Michał Kochanowski na mecie Triathlonu w Bydgoszczy

22 sierpnia w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja Ocean Lava Triathlon Polska 2020 organizowana przez Towarzystwo Sportowe TRI-SPORT. W tym roku w zawodach wystartował pochodzący z Warki Michał Kochanowski. Do tego momentu przygotowywał się od trzech lat.

Zawody w Bydgoszczy od wielu lat są w kalendarzu imprez triathlonowych jednymi z najstarszych, cieszących się dużym uznaniem wśród sportowców. Pływanie w pięknym Jeziorze Borówno to pętle 4×950 z wyjściem z wody, potem malownicza, płaska trasa kolarska z jednym ostrym podjazdem prowadząca do Bydgoszczy pod stadion Zawiszy i bieg w największym polskim parku miejskim Myślęcinku 6x7km tak by wyszedł pełny maraton i wbiegnięcie po czerwonym dywanie, co wieńczy całość dzieła. A dzieło to wymaga niesamowitej wydolności, ogromnej determinacji i wielkiego charakteru by przetrwać i usłyszeć: „jesteś człowiekiem z żelaza”.

Zanim Michał usłyszał te magiczne i zwalniające z dalszego wysiłku słowa, jak sam opowiada, wyszło mu bardzo dobre pływanie, luźno i swobodnie jak nigdy dotąd. Na trasie rowerowej dopiero po 130 km odczuł spadek sił, ale myślami był już na trasie maratonu biegowego z wyprostowaną postawą. Choć mięśnie nie raz odmawiały posłuszeństwa, a wyścig wymagał wielokrotnego pokonywania gorszych momentów, to Michał Kochanowski ukończył go z bardzo dobrym czasem – 13:13:36.

Gratulujemy!

Warka Biega

Udostępnij:
← Ruszyły zajęcia w Dworku na Długiej! Dlaczego warto wybrać samospis, czyli spisać się samodzielnie przez Internet? →

Dodaj komentarz