Jest logo promocyjne 700-lecia Warki!

Jest logo promocyjne 700-lecia Warki!

Rok 2021 to rok wielkiego jubileuszu Warki. Najstarszy dokument, który potwierdza, że Warka posiada już nadane przez księcia Trojdena prawa miejskie pochodzi z 1321 roku.

Jednym z wizualnych elementów promocji miasta jak i jubileuszu będzie logo 700-lecia. Propozycja wybrana przez Radę Miejską w Warce to panorama miasta od strony południowej na której w graficzny sposób zaznaczone są widoczne z tej perspektywy obiekty – tak charakterystyczny most kolejowy, który mimo iż odnowiony i z dodatkową „nitką” wygląda tak jak ten, który wszyscy znają, XVIII-wieczny ratusz, strażacka wieża ponad 100-letniej Ochotniczej Straży Pożarnej (w miejscu tym wcześniej, aż do 1859 roku stał kościół dominikański), jedyny w swoim rodzaju pomnik „Widelec” poświęcony lotnikom polskim walczącym na wszystkich frontach II wojny światowej, kościół farny, którego początki sięgają XVI w. oraz kościół pofranciszkański wraz z zabudowaniami klasztornymi z XVII w. Widoczna na logo falująca polska flaga symbolizuje dodatkowo rzekę Pilicę wijącą się u stóp miasta.

Zasady wykorzystywania znaku promocyjnego oraz jego różnych wersji zostaną opracowane w najbliższym czasie tak aby można było z nich korzystać promując zarówno Warkę jak i wspaniały jubileusz 700 lat.

Udostępnij:
← Strzelali z okazji Święta Niepodległości! Molo w Przylocie… prawie jak w Sopocie →

Dodaj komentarz