Piękne otoczenie – pozytywne myślenie

Piękne otoczenie – pozytywne myślenie

Studenci wareckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku realizują projekt z Inicjatywy Senioralnej 2020 pt. „Piękne otoczenie – pozytywne myślenie”.

Postanowiliśmy na pohybel pandemii upiększać nasze otoczenie, aby pozytywnie  patrzeć na przyszłość i otaczać się pięknymi przedmiotami. Jako pierwsze ozdabialiśmy słoiczki do spiżarni, a następnie poszewki na dekoracyjne poduszki, bo w pięknej babcinej spiżarce jest jak w kolorowej bajce, a przy bajce nie może zabraknąć miękkiej podusi dla wnuczka i wnuczki. Chętni podczas jednego spotkania w realu, a następnie już w swoich domach dekorowali, szyli i tworzyli robótki ręczne.

Prace te będą prezentami dla najbliższych, ale również  formą upiększania swojego mieszkania. W projekcie zaplanowaliśmy zakup dużej i małej gabloty – przeźroczystej, w których będziemy prezentować nasze dzieła oraz stworzymy album ze zdjęciami wykonanych prac.

Pomimo obostrzeń nie tracimy ducha tylko działamy wspólnie, choć każdy w swoim otoczeniu. A że przed nami piękny okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, przygotujemy upominki dla samotnych i tych, którzy nie mają zdolności manualnych. Świąteczne dekoracje słoiczków oraz poduszek, będą ozdabiać nasze domy i sprawiać radość obdarowanym.

UTW Warka

Udostępnij:
← Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta i gminy Warka Sukces młodych piłkarzy →

Dodaj komentarz