Szlak Jabłkowy – od Warki aż na cały powiat!

Szlak Jabłkowy – od Warki aż na cały powiat!

Idea zapoczątkowana przez grupę społeczników z naszej gminy sprawdziła się. Po przeszło trzech latach działalności możemy powiedzieć, że Szlak jest rozpoznawalny w regionie i w Polsce – mówi Dorota Lenarczyk, ze Stowarzyszenie W.A.R.K.A., które od początku jest koordynatorem Szlaku.  Obecnie swym zasięgiem Szlak będzie obejmował obszar całego powiatu.

W ramach rozszerzenia Szlaku Jabłkowego ogłoszono otwartą akcję, dzięki której nowe podmioty mogły zgłaszać się do udziału w tym projekcie. Cieszy nas, że za sprawą dobrej współpracy na szczeblu gminnym i powiatowym udało się zaprosić do współpracy aż 11 nowych partnerów, także spoza Gminy Warka, dzięki czemu Szlak powiększył się prawie dwukrotnie.

Wśród nowych partnerów są restauracje i hotele: Hotel Sielanka nad Pilicą, Pałac Mała Wieś, Hotel Chynów, Willa Czarnieckiego; obiekty edukacyjne z ofertą warsztatów jak np. Sekrety Sadu z Jasieńca, Chlebowa Izba z Lasek, czy obiekty gdzie można kupić lokalne produkty jak Blue Haskap– Jagoda Kamczacka z Palczewa, Nasza Tłocznia z Konar czy sklep Spiżarnia z Warki, Patina Style z Gąsek oraz takie miejsca jak Alpaki wśród Sadów z Zofiówki k. Błędowa.

Zgodnie z ideą twórców Szlaku w każdym z miejsc nie zabraknie przestrzeni na kreatywną edukację, czasem nieszablonowe podejście do tematów związanych z jabłkiem – dziedzictwem naszego regionu. Bez wątpienia wyróżnikiem dla obiektów gastronomicznych są certyfikaty „Jabłko na Widelcu” przyznawane dla dań cechujących się wyjątkowym smakiem i związkiem z regionalną kuchnią. Takich certyfikowanych dań jest już 36, z czego 22 ofertują obiekty na Szlaku, 14 Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu grójeckiego. W Spiżarni – sklepie ze zdrową żywnością – można nabyć tzw. Gościńce z podróży; produkty zamknięte w słoiczek czy butelkę, które turysta może zabrać ze sobą, by w domowym zaciszu cieszyć się jabłkowymi smakami.

Nową ofertę Szlaku można poznać na świeżo utworzonej stronie internetowej www.szlakjablkowy.eu.

Zwiększenie ilości partnerów  na Szlaku Jabłkowym bez wątpienia wpływa na uatrakcyjnienie oferty turystycznej, bo w nowym sezonie turystycznym chcemy już widnieć jako pełnoprawny Szlak turystyczny i docierać z naszą wyjątkową ofertą do jak najszerszego grona odbiorców. Bogate tradycje sadownicze sięgające czasów królowej Bony, wiedza, doświadczenia i pełni pasji ludzie sprawiają, że szlak jest tak unikatowym i wartościowym produktem turystycznym i pozytywnie wpływa na promocję regionu – podkreśla Andrzej Zaręba Prezes Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← We Wrociszewie wielkie serca mamy i z radością pomagamy! „Piękne otoczenie – pozytywne myślenie” – inicjatywa senioralna UTW →

Dodaj komentarz