Browar w Warce wsparł służbę zdrowia darmowymi posiłkami

Instytucje, Wiadomości 9 stycznia 2021
Browar w Warce wsparł służbę zdrowia darmowymi posiłkami

Podczas trwającej w mieście akcji ekologicznej zorganizowanej przez Browar w Warce zebrano 11.259 butelek zwrotnych, które pozwoliły na zakup 451 posiłków dla personelu medycznego z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warce oraz Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Dodatkowe wsparcie finansowe otrzymali także lokalni restauratorzy dzięki zakupowi voucherów.

Mieszkańcy Warki oddając butelki zwrotne pokazali, że dbanie o środowisko jest dla nich ważne. Zgodnie z zapowiedzią za każdą oddaną butelkę Browar w Warce przekazał 1 zł na zakup voucherów na posiłki dla personelu medycznego z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warce oraz dla służby zdrowia z Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Wcześniejszy zakup voucherów na posiłki umożliwił natychmiastowe przelanie środków finansowych restauratorom, co w obecnej sytuacji związanej z ponownym zamknięciem lokali ma szczególne znaczenie. Każdy voucher ma wartość 25 zł, a na jego wykorzystanie będzie czas do końca lutego 2021 roku.

Cieszę się, że Browar w Warce mógł być częścią tegorocznej odsłony akcji Daj butelce drugie życie, promującej kulturę oddawania butelek zwrotnych i zachęcającej do solidarności – tak ważnej w czasie trwającej pandemii. Wspólnie pomogliśmy wareckiej oraz grójeckiej służbie zdrowia i lokalnym restauracjom, jednocześnie troszcząc się o planetę – mówi Krzysztof Żyrek, dyrektor Browaru w Warce.

W ramach podziękowań za tak liczny udział w akcji Browar w Warce postanowił dodatkowo doliczyć do puli zwrotów butelki oddane w tym czasie w sklepach, które w ramach kampanii Daj butelce drugie życie przyjmują je na co dzień bez paragonu. W Warce były to sklepy na ul. Gośniewskiej 146, Warszawskiej 28 m. 68 oraz Michałów. W sumie Browar w Warce przekazał 11 275 zł. na zakup posiłków dla służby zdrowia.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Browar w Warce, bo dzięki temu razem zrobiliśmy coś dobrego dla środowiska, dodatkowo wspierając medyków i lokalne restauracje. Cieszę się, że w naszym mieście organizowane są tego typu wydarzenia, bo to pokazuje, jak bardzo możemy i chcemy angażować się lokalnie, a teraz jest to szczególnie ważne – mówi Dariusz Gizka, Burmistrz Warki.

W mobilnym punkcie przyjmowane były butelki zwrotne marek Warka, Warka Radler, Namysłów Pils, Zamkowe, Żywiec, Tatra, Specjal, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils, EB. Cały proces odbywał się także z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego – wejścia do strefy pilnowały osoby porządkowe, które dbały o dezynfekcję dłoni oraz noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców miasta. Wszystkie butelki od razu po odebraniu poddano dezynfekcji.

Akcja, która odbyła się w Warce, była lokalną odsłoną ogólnopolskiej kampanii Daj butelce drugie życie. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do oddania butelek zwrotnych i podarowania im kolejnego życia. Butelka zwrotna może bowiem bez żadnego dodatkowego przetworzenia zostać ponownie użyta aż 25 razy, a jej cykl życia trwa nawet 5 lat.  Ślad węglowy 1 butelki zwrotnej jest nawet 10 razy mniejszy niż tej bezzwrotnej. Szczegóły akcji dostępne są na stronie zwrocbutelke.pl

 

Udostępnij:
← „Chory - tylko od niebiegania!”… czyli o kolejnym wareckim pasjonacie biegania Mikołaje z wareckiej „dwójki” →

Dodaj komentarz