Pasowanie na SKO-wicza w Michałowie

Pasowanie na SKO-wicza w Michałowie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie od przeszło 20 lat nowi członkowie SKO przyjmowani są do SKO-wej rodzinki w bardzo uroczysty sposób.

Jest to ważna uroczystość, która zwykle – dla uczniów klasy I – odbywała się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Od pewnego czasu w szeregi SKO wstępują również dzieci z Oddziału Przedszkolnego. I dla nich też przygotowywane jest specjalne spotkanie. W tym roku miało ono miejsce 23 lutego i to z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nie było wielkiej uroczystości, nie było nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczniów z innych klas. W uroczystości wzięli udział: dzieci z Oddziału Przedszkolnego, wychowawczyni oraz opiekunka SKO. Ale był za to gość specjalny – pancernik Hatetepes. Jego obecność zrekompensowała dzieciom wszystko.

Po radosnym powitaniu pancernika dzieci złożyły przyrzeczenie, powtarzając za opiekunką SKO słowa:

My, dzieci z Oddziału Przedszkolnego

uroczyście przyrzekamy,

że do Szkolnej Kasy Oszczędzania przystępujemy

i oszczędzać systematycznie będziemy.

W programie SKO uczestniczyć

będziemy aktywnie,

a z porad Lokatki i Hatetepesa

korzystać od dziś usilnie!

Po przyrzeczeniu nastąpił długo wyczekiwany moment pasowania na członków SKO. Ceremoniału dokonała opiekunka SKO – Elżbieta Chojnacka. Każde dziecko w ogromnym skupieniu czekało na dotknięcie SKO-wego ołówka. Nowi SKO-wicze z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki SKO, dwie koperty z PKO z ważnymi informacjami oraz kolorowe worki z upominkami.

Po części oficjalnej wychowawczyni – Karolina Gielniewska – Janusz, przeprowadziła z dziećmi tematyczne zajęcia, podczas których rozmawiali na temat rozpoczęcia przygody z oszczędzaniem i programem SKO. Na zakończenie wykonali portrety żyrafy Lokatki.

Był to dzień pełen wrażeń i miłych niespodzianek. Wychowawczyni i opiekunka SKO mają nadzieję, że na długo zapisze się w ich pamięci jako ten jeden z ważniejszych, radosnych i szczęśliwych dni w szkole.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Zakończone prace remontowe na basenie Wieści z parkietu siatkarskiego →

Dodaj komentarz