Szczepienia osób w wieku 60 Plus przeciw COVID

Szczepienia osób w wieku 60 Plus przeciw COVID

W związku z tym, iż został zwiększony limit szczepień przeciw Covid-19 trwają wzmożone zapisy na podanie pierwszej dawki szczepionki.

Najwięcej miejsc na szczepienia mamy dla osób w wieku 70 plus – do końca maja wszystkie punkty szczepień w naszej gminie łącznie będą mogły zaszczepić po 360 osób tygodniowo, a więc będzie można zaszczepić wszystkich naszych mieszkańców z tej grupy wiekowej. Równolegle będą trwały szczepienia osób w wieku 60-69 lat. Do końca kwietnia nasze punkty szczepień będą wykonywały tygodniowo 250 szczepień pierwszorazowych w tej grupie wiekowej.

Na chwilę obecną najwięcej szczepionek dla osób w wieku 70 + otrzymał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce.

W przypadku gdy mieszkańcy naszej gminy nie będą zgłaszali chęci szczepienia się wówczas z tej możliwości będą mogli korzystać mieszkańcy gmin sąsiednich.

Jednocześnie informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Warce mieszkańcy mogą uzyskać informacje na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień oraz lokalizacji i organizacji punktów szczepień pod numerem telefonów: +48 665 12 31 oraz +48 665 12 22.

 Urząd Miejski w Warce

Jak się można zarejestrować?

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Na terenie Gminy Warka szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień będą realizowane w trzech placówkach:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w WarceP. Wysockiego 12, tel. +48 670 29 93,

Andrzej Niemirski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce „Zdrowa Rodzina” – Obwodowa 8a, tel. +48 670 28 21,

Centrum Medyczne VINEA sp. z o.o. – Jana Chryzostoma Paska 3, tel. 510 570 011.

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliskiej z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Udostępnij:
← Komu Bóg, komu wiara, komu Ojczyzna miła! Za mną! Remont budynku Strzelnicy Miejskiej →

Dodaj komentarz