Godzina „W” po 69 latach…

Godzina „W” po 69 latach…

1 sierpnia jest dla Polaków szczególnie ważną datą, to rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dokładnie o 17:00 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęły się walki mające na celu odzyskanie przez Polaków niepodległości i przywrócenia dawnych granic Państwa. Bój o wolną Polskę trwał 63 dni – niestety zakończył się klęską dla Polaków. Warszawa po Powstaniu została całkowicie zniszczona przez żołnierzy niemieckich.

Oddając hołd i cześć wszystkim Powstańcom Dworek na Długiej organizuje szczególne zajęcia dla dzieci w ramach „Lata z Dworkiem 2013”. Przez cały dzień będziemy przypominać wszystkim o tym szczególnym dniu: zagramy w grę planszową „Mali powstańcy”, namalujemy wspólnie znak „Polski walczącej” oraz pokolorujemy komiksy opowiadające o Powstaniu Warszawskim. Dzięki temu dzieci będą mogły przypomnieć sobie z lekcji historii czego dotyczyło Powstanie oraz dlaczego to wydarzenie jest dla nas ważne.

Apelujemy o zatrzymanie się na chwilę 1 sierpnia o godzinie 17:00 i oddanie należnego hołdu dla wszystkich osób walczących w Powstaniu Warszawskim o wolną Polskę dla nas!

Od godz. 9:00 na placu przed „Dworkiem na Długiej” będzie można usłyszeć codzienne kroniki z 63 dni powstańczej walki przeplatane piosenkami powstańczymi… Zapraszamy na spacer z historią sprzed 69 laty.

Zobacz niesamowity filmik „There is a city” – prawie 2,5mln odsłon… http://www.youtube.com/watch?v=Ejd2rsXoQSI

Udostępnij:
← Warecka młodzież w działaniu! Trwają przygotowania do modernizacji odcinka kolejowego Radom - Warszawa →

Dodaj komentarz