Warczanin w finale festiwalu „W drodze…”

Warczanin w finale festiwalu „W drodze…”

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Filmu „W drodze…” odbywającego się 2 i 3 sierpnia w Starachowicach warecki Dom Kultury „Dworek na Długiej” reprezentował warczanin Dariusz Rączka (solo).

Pierwszego dnia festiwalu w Starachowickim Centrum Kultury w konkursie piosenki wystąpiło ponad 20 uczestników. Jury w składzie: Jerzy Filar, Stanisław Szczyciński, Tomasz Kordeusz, Paweł Kołodziejski oraz Mirosław Fundowicz zwracało szczególną uwagę na twórczość autorską, związaną z poszukiwaniem ludzkich emocji i szeroko rozumianą wędrówką, bo przecież – jak pisał Stachura – „wędrówką jedną życie jest człowieka”.

Do finału zostało zaproszonych kilku wykonawców, w tym Dariusz Rączka. Jury nie zdradziło dokładnego werdyktu, ponieważ wieczorem tego samego dnia, podczas spotkania klubowego, jurorzy zorganizowali „dzikie przesłuchania” dla każdego, kto miał ochotę pograć i pośpiewać. Nazajutrz przed południem odbyły się warsztaty wokalne i z zachowania się na scenie prowadzone przez Jerzego Filara, podczas których m. in. wybrano piosenki do wieczornego wielkiego finału, który miał miejsce w Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Laureatami zostali: I nagroda „Złoty Piecyk”: Nie Jest Źle (Iłża), II Nagroda „Srebrny Piecyk – Formacja Opowieści Kameralnych (Kielce), III Nagroda – Sebastian Dudzik (Dąbrowa Górnicza). Jedno z wyróżnień trafiło do Dariusza Rączki, który niesamowicie wzruszony powiedział nam, że cieszy się ogromnie, tym bardziej, że nie często mu się zdarza występować solo (zwykle towarzyszą mu muzycy z jego zespołu FANTASMAGORIA) – ostatnio 11 miesięcy temu wystąpił solo w konkursie (a był to przecież WMS 2). W finale festiwalu „W drodze…” Darek miał ogromną przyjemność wystąpić z profesjonalnym zespołem, którego większość stanowił obecny skład zespołu NASZA BASIA KOCHANA towarzyszącego na co dzień Jerzemu Filarowi oraz, poznany na festiwalu, znakomity gitarzysta Jan Górski z Legionowa. Dodatkowo, podczas bisów gwiazdy wieczoru nasz artysta i inni finaliści zaśpiewali dwie piosenki z wyżej wymienionym Jerzym Filarem.

GRATULUJEMY!

Raczka Darek 03

Udostępnij:
← Dworkowa fala na koncercie Papa D Będą śpiewać Osiecką →

Dodaj komentarz