Jest LipDub Warka!

Jest LipDub Warka!

W niedzielę, 25 sierpnia mieszkańcy Warki byli świadkami dosyć nietypowego, jak na to miasto, wydarzenia. Na ulicach naszego miasta kręcony był Lipdub, czyli film bez cięcia w formie ,,teledysku”, w którym występujące osoby poruszają ustami do odtwarzanej z playbacku piosenki. Inicjatorem przedsięwzięcia był uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego – Marcin Wojciechowski. W jego działaniach wspierała go Anna Staniszewska ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A. (LipDub powstał w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenia W.A.R.K.A.).

Nagranie poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania. Wbrew pozorom nie wystarczyło bowiem skrzyknąć ludzi, stanąć za kamerą i kręcić. Należało przede wszystkim znaleźć organizacje, które zechcą wspomóc przedsięwzięcie jak również pokazać się w tle filmu. Zorganizowano również mini casting dla osób, które chciały wystąpić na pierwszym planie.

Twórcy lipdubu poprosili użytkowników portalu społecznościowego Facebook, by zgłosili swoje propozycje piosenki, która  miałaby zostać wykorzystana w lipdubie. W końcu wybór padł na „Livin’ on a prayer” zespołu Bon Jovi. Dlaczego właśnie ten utwór? ,,Chcieliśmy by było to coś rockowego, bo duża część Warczan lubi właśnie ten typ muzyki. Poza tym długość piosenki idealnie pasowała technicznie do przewidzianej trasy przejazdu” – wytłumaczyła Anna Staniszewska.

Równo w południe, 25 sierpnia rozpoczęło się tworzenie lipdubu. Za kamerą stanął sam pomysłodawca projektu Marcin Wojciechowski. Barwny korowód ludzi, zwierząt i samochodów przeszedł kilkoma ulicami miasta, by na koniec znaleźć się na rynku, gdzie wszyscy ustawili się tworząc wielki napis WARKA. Napis ten został również nagrany z lotu helikoptera, który kończył nagranie.  Pomimo, iż całość trzeba było powtarzać kilka razy to wszystkich występujących nie opuszczał dobry humor.
,,Piękna pogoda zachęciła warczan do wyjścia z domu i obserwowania procesu powstawania teledysku. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się, że nagranie przyjdzie obejrzeć aż tyle osób. Wspaniale było widzieć  ludzi obserwujących nas podczas pracy” – powiedziała Ania.

Organizatorzy pragną również podziękować Sponsorom oraz Organizacjom, które brały udział w nagraniu lipdubu.

Anna Sobieraj

Udostępnij:
← Masz 14-25 lat? Zgarnij tysiaka! Na dobry początek... Mistrz Wodecki →

Dodaj komentarz