Strona głównaInstytucjeCeSiRTrzecia kolejka bez zwycięstwa

Trzecia kolejka bez zwycięstwa

W minioną sobotę oba zespoły PUŁASKIEGO grały na wyjeździe. Niestety żadna z drużyn nie poznała smaku zwycięstwa. Trzecioligowy Pułaski przegrał z MKS Ochotą Warszawą 51 : 106, a drugoligowcy z MKS Skierniewice 70 : 77.

Drugoligowego Pułaskiego gnębią kontuzje. Po raz kolejny nie zagrali Jakub Musijowski i Paweł Adamczyk. Brak pełnej ławki wpływa negatywnie na grę Pułaskiego. Choć początki spotkań zazwyczaj są dobre, w dalszych częściach wkrada się zmęczenie i brakuje zmienników, którzy poprowadziliby drużynę Pułaskiego do zwycięstwa. Tak było również w meczu ze Skierniewicami. Początek spotkania do dobra gra zespołu z Warki. Pierwszą kwartę wareccy koszykarze wygrali 23:16, a momentami prowadzili nawet 11 punktami. Do połowy kolejnej toczyli wyrównany pojedynek, ale końcówka drugiej kwarty to już popis skuteczności Skierniewic, i w konsekwencji remis i prowadzenie gospodarzy. Trzecia kwarta również nie potoczyła się po myśli drużyny z Warki. Dopiero w czwartej zawodnicy Pułaskiego poprawili swoją grę i na 2 minuty przed końcem spotkania byli bliscy remisu (74:70). W tym momencie trener Skierniewic poprosił o czas. Przerwa ta skutecznie wybiła z rytmu odrabiający straty zespół Pułaskiego. Do końca spotkania warczanie nie oddali celnego rzuty i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

MKS SKIERNIEWICE – PUŁASKI WARKA (77:70)

Pułaski Warka: Piros 22, Piątek 14, Izraelski 12, Kapturski 9, Cukierda 6, Tradecki 5, Gazarkiewicz 2, Drążyk, Konieczny, Musijowski, Adamczyk

W meczu trzecioligowców od początku spotkania prym wiodła drużyna z Warszawy. Młodzi zawodnicy MKS Ochoty przejęli inicjatywę gry od pierwszych minut spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się piętnastopunktową przewagą gospodarzy, w kolejnej prowadzili już dwudziestoma. Zapału do gry Pułaskiemu nie brakowało lecz gra się na tyle, na ile pozwala przeciwnik. W tym spotkaniu bezkonkurencyjny był MKS OCHOTA Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 106 : 51 dla gospodarzy. W drużynie Warki najlepiej zaprezentowała się Paliński Krzysiek, który na konto Pułaskiego zdobył 24 punkty.

MKS OCHOTA WARSZAWA – PUŁASKI WARKA (106 : 51)

Pułaski Warka: Paliński 24, Gawroński 12, Jachimowicz 6, Wawszczyk 4, Gumienny 2, Dobosz 2, Bekas 1, Regulski, Karczewski, Pawelczyk, Chojnacki.

W najbliższą sobotę 26 października obie drużyny zagrają w Warce. Mecz III Ligi PUŁASKI WARKA vs. MUKS PIASECZNO odbędzie się o godzinie 15:30, a mecz II ligi PUŁASKI WARKA vs. WISŁA KRAKÓW o 18:00.