Gorące przyjęcie Prezydenta

Gorące przyjęcie Prezydenta

Mimo małego opóźnienia, licznie przybyli na plac przed „Dworkiem na Długiej” mieszkańcy Warki oklaskami powitali Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Prezydent odwdzięczył się za niezwykle ciepłe przyjęcie i po oddaniu, w towarzystwie władz gminy Warka, hołdu bohaterowi Powstania Listopadowego Piotrowi Wysockiemu, kilkanaście minut rozmawiał z mieszkańcami.

Były wspólne zdjęcia i krótkie rozmowy, były również podziękowania i przeprosiny za opóźnienie w przyjeździe do Warki. Prezydent miał również okazję zamienić kilka zdań z rekonstruktorami z czasów Powstania Styczniowego oraz sporą grupą wareckich harcerzy.

Podczas drugiej części wizyty Prezydent, w towarzystwie wojewody spotkał się w Centrum Sportu i Rekreacji z samorządowcami z terenu dawnego województwa radomskiego. Miał okazję obejrzeć prezentacje działań prorodzinnych trzech samorządów – Radomia, Kowali i Warki oraz sam w kilkuminutowym wystąpieniu apelował do obecnych na sali o tworzenie dobrego klimatu do rozwoju rodziny w swoich samorządach.

Udostępnij:
← Bronisław Komorowski: Kryzys demograficzny już nie puka do naszych drzwi Warsztaty decoupage dla Stypendystów LFS. →

Dodaj komentarz