Strona głównaSportMarcin Ziemecki mistrzem Polski w kolarstwie zjazdowym!

Marcin Ziemecki mistrzem Polski w kolarstwie zjazdowym!

Kolejne sportowe trofeum trafiło do Warki. Uzupełni ono półkę, na której znajdują się laury lokalnych kolarzy.

Marcin Ziemecki, znany mieszkańcom Warki z prowadzenia sklepu rowerowego przy ulicy Wójtowskiej, udowodnił, że efektywnie można łączyć pasję z karierą zawodową. 20 lipca w Międzybrodziu Żywieckim Marcin Ziemecki wystartował w Mistrzostwach Polski w kolarstwie zjazdowym.

Pasjonat rowerów z Warki stanął w szranki z kolarzami rywalizującymi w kategorii Masters II, w której to start wymaga od zawodników uzyskania specjalnej licencji Polskiego Związku Kolarstwa. Pokonanie zjazdowej trasy wytyczonej na potrzeby tegorocznych mistrzostw Polski wokół wzgórza Żar liczącego blisko 800 metrów n.p.m . zajęło Marcinowi Ziemeckiemu 3 minuty 14 sekund 32 setne. Rezultat ten pozwolił entuzjaście rowerów z Warki wywalczyć tytuł Mistrza Polski w kolarstwie zjazdowym. Marcin Ziemecki wyprzedził drugiego zawodnika kategorii Masters II o blisko 3 sekundy.

Trasa tegorocznych Mistrzostw Polski widziana oczami kolarza zjazdowego. Materiał wideo pochodzi ze strony downhillcup.eu.