Strona głównaInstytucjeUKS OLIMPIC Warka na XVII Grand Prix Legionowa w pływaniu

UKS OLIMPIC Warka na XVII Grand Prix Legionowa w pływaniu

Od 17-tu lat na Mazowszu istnieje tradycja, że nowy rok pływacy zaczynają w Legionowie na zawodach organizowanych przez UKS Delfin Legionowo. Aby tradycji stało się zadość w tym roku zawodnicy UKS OLIMPIC Warka także brali w nich udział. W tym roku reprezentacja nasza liczyła 17 zawodników, którzy wystartowali w 34 konkurencjach.

Zawody w Legionowie to pierwszy sprawdzian po przerwie świątecznej, mający dać odpowiedź jaką formą na początku sezonu dysponują nasi zawodnicy zwłaszcza, że w lutym wystartują w kolejnej edycji zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” oraz w Grand Prix Polski w Kozienicach.

Zgodnie z oczekiwaniami w zawodach brało udział wiele czołowych klubów z Polski reprezentowanych przez najlepszych zawodników.

Były to bardzo udane zawody dla naszego Klubu. Reprezentanci UKS OLIMPIC Warka ustanowili 23 nowe rekordy życiowe, a w klasyfikacji medalowej zajęliśmy VII miejsce zdobywając 13 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe. Ponadto w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zdobyliśmy 3 puchary.

I miejsce w roczniku 2000 wywalczyła Aneta Chmielewska, IV była Natalia Kościanek, a V Karolina Chojecka. III miejsce w roczniku 2001 – 2002 zajęła Aleksandra Cieplak, a w roczniku 2005 – 2006 II miejsce zajęła Nikola Lewicka.

Medalistami zostali: Natalia Kościanek – srebro na 100 m stylem klasycznym i brąz na 100 m sposobem zmiennym;

Karolina Chojecka – złoto na 50 m stylem motylkowym i złoto na 100 m sposobem zmiennym;

Aneta Chmielewska – złoto na 100 m stylem klasycznym i srebro na 100 m sposobem zmiennym;

Aleksandra Cieplak – srebro na 50 m stylem motylkowym i złoto na 100 m sposobem zmiennym;

Wiktor Kasprzak – brąz na 100 m stylem klasycznym;

Krzysztof Kasprzak – brąz na 50 m stylem grzbietowym;

Jan Baczyński – brąz na 50 m stylem klasycznym;

Nikola Lewicka – srebro na 50 m stylem dowolnym, srebro na 50 m stylem grzbietowym.

Ponadto punktowane miejsca w pierwszej szóstce zdobyli: Olga Celejewska, Jan Baczyński, Krzysztof Kasprzak, Aleksandra Baczyńska, Krystian Chojnacki.

Oprócz medali, dyplomów i pucharów wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, w tym czepki firmy Arena.