Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejTańcowali i śpiewali na ludowo

  Tańcowali i śpiewali na ludowo

  W ostatnią niedzielę 21 września, miłośnicy folkloru Mazowsza już po raz trzeci mieli okazję uczestniczyć w Święcie Kultury Regionalnej w Nowej Wsi. Dzięki artystom ludowym, przepięknie przygotowanej scenografii i dekoracjom wszyscy mogli odnieść wrażenie, że przenieśli się w czasie. Kolorowe chusty, oryginalne instrumenty i piosenki ludowe tworzyły niepowtarzalny klimat. Dodatkową atrakcją były występy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi. Najmłodsi i Ci trochę starsi prezentowali tańce i zabawy mazowieckie. Jarmark ludowy oferował oczywiście przepyszne swojskie jadło. Pierogi, barszczyk, chleb ze smalcem, ogórki kiszone, „kociołek”…. to przykładowe rarytasy, jakich można było spróbować.

  3 Święto Kultury Regionalnej otworzył Burmistrz Warki Dariusz Gizka wraz z dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Marzeną Tomaszewską. Gospodarz gminy Warka podkreślał, jak ważne jest dla niego tworzenie dobrego klimatu dla aktywności wszystkich mieszkańców. Potwierdzają to wspierane przez samorząd liczne oddolne działania w niemalże każdym zakątku gminy.

  Organizatorzy – Stowarzyszenie ANIMATOR, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi i Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” dopięli wszystko na ostatni guzik. Zapewnili nawet pogodę, był to bowiem najprawdopodobniej ostatni ciepły dzień lata.

  Szkoda, że w naszym regionie zabawy na ludową nutę odbywają się jedynie raz do roku…

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE