TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeZ Betlejem wprost do wareckich domów

Z Betlejem wprost do wareckich domów

Światło subtelniejsze od stałej materii, ogarniające wszystkie rzeczy jest symbolem Boskiej natury. W kościele zapalone światło oznacza Chrystusa. Natomiast Światło Pokoju przypomina o tym, że Jezus jest wdzięczny wszystkim, którzy idą do niego.

Przez przekazywanie światła pokoju ludzie niosą dobrą nowinę, radosną wiadomość o narodzeniu Jezusa. Zwyczaj przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju wywodzi się z austriackiego miasta Linz, skąd w 1986 roku po raz pierwszy wyruszyło w świat. Akcja ta, nosząca nazwę „Światło w ciemności”, była częścią wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Od tamtego czasu każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani z grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem skąd przekazywane jest do Wiednia. Stamtąd na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia Płomień jest przekazywany przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

W Polsce Światło przekazywane jest od 1991 roku. Za pomocą rąk harcerek i harcerzy dociera do coraz szerszego już grona odbiorców.

W tym roku Warczanie Betlejemskie Światło Pokoju będą mogli odebrać z rąk harcerzy ze Środowiska 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych podczas Miejskiej Wigilii na Wareckim Rynku 21 grudnia o godz. 16.00.

Zapraszamy wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju i którzy chcą, by w te święta rozbłysło w ich domach.

Poprzedni artykułWybuchowe kino – John Wick
Następny artykułNiejeden Mistrz Szachowy
Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE