Z Betlejem wprost do wareckich domów

Z Betlejem wprost do wareckich domów

Światło subtelniejsze od stałej materii, ogarniające wszystkie rzeczy jest symbolem Boskiej natury. W kościele zapalone światło oznacza Chrystusa. Natomiast Światło Pokoju przypomina o tym, że Jezus jest wdzięczny wszystkim, którzy idą do niego.

Przez przekazywanie światła pokoju ludzie niosą dobrą nowinę, radosną wiadomość o narodzeniu Jezusa. Zwyczaj przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju wywodzi się z austriackiego miasta Linz, skąd w 1986 roku po raz pierwszy wyruszyło w świat. Akcja ta, nosząca nazwę „Światło w ciemności”, była częścią wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Od tamtego czasu każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani z grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem skąd przekazywane jest do Wiednia. Stamtąd na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia Płomień jest przekazywany przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

W Polsce Światło przekazywane jest od 1991 roku. Za pomocą rąk harcerek i harcerzy dociera do coraz szerszego już grona odbiorców.

W tym roku Warczanie Betlejemskie Światło Pokoju będą mogli odebrać z rąk harcerzy ze Środowiska 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych podczas Miejskiej Wigilii na Wareckim Rynku 21 grudnia o godz. 16.00.

Zapraszamy wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju i którzy chcą, by w te święta rozbłysło w ich domach.

Udostępnij:
← Spotkanie przy opłatku i kolędach w Michałowie Wybuchowe kino - John Wick →

Dodaj komentarz