11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej

  Ptasie tajemnice

  Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprasza na kolejny w tym semestrze, bezpłatny wykład – jak zawsze w czwartek o godz. 17.30

  5 marca 2015 roku: PTASIE TAJEMNICE, prowadzi: przyrodniczka – Daniela GRZESIŃSKA.

  Nasza wiedza przyrodnicza sprowadza się najczęściej do zdezaktualizowanych prawd i obiegowych opinii, a czasem – co gorsza – do starych przesądów. Niestety, najczęściej wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tak mało wiemy o życiu, które kwitnie wokół nas! A szkoda. Przyroda to przecież źródło inspiracji i pomysłów na rozwiązanie naszych własnych problemów. Ponadto: im więcej o niej wiemy, im lepiej ją rozumiemy – tym mniej szkód czynimy w swoim środowisku i mniej cierpień przysparzamy innym żywym istotom.

  Podczas tego wykładu poznamy świat ptaków, które żyją w pobliżu nas – nad Pilicą, w Warce i okolicach.

  Zapraszamy!

  Kolejny – piąty wykład odbędzie się w czwartek, 12 marca. Będzie to wędrówka pod przewodnictwem staruszka Homera poprzez starożytne królestwa basenu Morza Śródziemnego.

  plakat WAW_Ptasie Tajemnice

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE