Zespoły przetarły szlak

Zespoły przetarły szlak

W niedzielne południe 14 czerwca w Chynowie odbył się VII Powiatowy Przegląd Zespołów Nieprzetartego Szlaku. Jest to coroczna impreza plenerowa, która ma na celu integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. Organizatorami wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu oraz Wójt Gminy Chynów. Boisko przy Publicznym Gimnazjum im. W. Reymonta w Chynowie zapełniło się stoiskami placówek oświatowo – wychowawczych oraz domów pomocy społecznej. W centrum stanęła scena, na której swoje umiejętności prezentowali ich podopieczni. Wśród przybyłych gości byli m.in.: starosta Powiatu Grójeckiego pan Marek Ścisłowski, przewodniczący Rady Powiatu pan Władysław Kumorek, wójt Gminy Chynów pan Tadeusz Zakrzewski, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Chynowie pani Małgorzata Dudzic, przewodniczący Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych pan Jan Traczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu pani Katarzyna Średnicka oraz pracownicy PCPR.

W przeglądzie wzięło udział 11 placówek, których celem jest terapia, rehabilitacja lub edukacja osób niepełnosprawnych. Każda placówka zaprezentowała swój występ słowno-wokalno-muzyczny. Widzowie byli zachwyceni perfekcyjnym przygotowaniem programów artystycznych. Wrażliwość
i prostota przedstawień w wykonaniu osób niepełnosprawnych ujęła każdego za serce. Dopełnieniem prezentacji były stoiska z wyrobami rękodzielniczymi.

Warsztat Terapii Zajęciowej z Warki na swoim stoisku zaprezentował biżuterię, ceramikę, anioły z masy solnej i drewna, szkatułki, wyszywane kartki okolicznościowe, obrazy z piasku. Program artystyczny WTZ z Warki odbył się pod hasłem „TACY SAMI”. W trakcie programu uczestnicy prezentowali wiersze mówiące o nich samych, śpiewali piosenki, których przesłaniem była myśl, że „mimo niepełnosprawności jesteśmy tacy sami”. Gościem specjalnym imprezy był  zespół disco polo – Akcent, który porwał wszystkich do tańca.

Jury tegorocznego przeglądu doceniło WTZ w Warce za „stoisko prezentujące własną twórczość artystyczną” oraz „za zaangażowanie i czynne uczestnictwo”, przyznając naszej placówce statuetkę, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za przygotowanie tak ważnej dla osób niepełnosprawnych imprezy, z niecierpliwością czekamy na kolejny Przegląd za rok!

Autor: Warsztat Terapii Zajęciowej w Warce

Udostępnij:
← Uwaga na barszcz Sosnowskiego Zdobyliśmy Suwalszczyznę…. →

Dodaj komentarz