Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWesołe "Mikołajki" w Warce

  Wesołe „Mikołajki” w Warce

  W FABRYCE ŚW. MIKOŁAJA w Centrum Sportu i Rekreacji – zagościli najmłodsi obywatele miasta i gminy Warka.
  6 grudnia uczniów szkół podstawowych i przedszkoli zaprosił Burmistrz Warki Dariusz Gizka za pośrednictwem swych jednostek. Dzieci brały udział w imprezie zorganizowanej z okazji święta ich ulubionego patrona. Organizatorami zabaw byli : CeSiR Warka, Dom Kultury „Dworek na Długiej”.

  Atrakcji było co niemiara.

  Na Sali imprez dla młodszych dzieci wystąpił magik Rob Fleming- kanadyjski magik od kilkunastu lat mieszkający w Polsce. Jego akcent i śmieszne błędy sprawiały, że wesołe przedstawienie było naprawdę ciekawe, dzieci uczestniczyły we wszystkich sztuczkach a Rob tak zachęcał publiczność do wspólnego czarowania, że zdawać się mogło, że to każde dziecko ma nadprzyrodzone zdolności. Rob do każdego pokazu wybierał sobie asystenta, który mu pomagał. Takie sztuczki jak „padający deszcz”, kolorowanie książki, czy śpiewający Rudi wywoływały u dzieci salwy śmiechu…

  Poza tym dzieci naklejały wykonane przez siebie Mikołaje – tworząc własną dekorację na ten szczególny dzień.

  Po Magiku przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem. Hola hola! !. Aby móc się z nim spotkać i odebrać słodki upominek, klasowe drużyny musiały najpierw pomóc Świętemu Mikołajowi w jego codziennych obowiązkach. Każda klasa wykonywała sportowo rekreacyjne zadania za które każde dziecko otrzymywało odznaki. I tak dzieci roznosiły prezenty, trafiały bombkami do świątecznych skarpet, budowały bałwana, ozdabiały choinkę łańcuchem, brały udział w sztafecie elfów czy wyścigu reniferów. Wykonywanie tych zadań nie sprawiało dzieciom trudności a dostarczało wiele radości! Ponadto dzieci utworzyły własną świąteczną dekorację. Na płótnie każdy uczestnik zabawy naklejał wykonanego przez siebie Mikołaja, tworząc wspólnie wielki kolaż. Tak powstał Mikołaj na wysokość hali, który zdobił Centrum Sportu i Rekreacji przez całą imprezę.
  Zdobywcy wszystkich odznak , czym prędzej szli do świętego Mikołaja, który zagościł tego dnia w Warce. Mikołaj zapraszał kolejno dzieci i za pomoc nagradzał słodkościami. Wszystkie dzieci również miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem. (zdjęcia można będzie znaleźć na stronie internetowej: www.dworek.warka.pl od 10.12.2012 r. , cześć z nich będzie dostępna na stronie www.cesir.warka.pl, można je będzie również zakupić u fotografa Studio FOTO S&R Sajnok po promocyjnej cenie 1,30 zł (rozmiar 15×21).

  Ale to nie wszystko.

  Największą atrakcjami dla dzieci – nie tylko pod względem rozmiarów – były dwie ogromne dmuchane zjeżdżalnie! Zjeżdżalnie non stop zapełnione gromadami radosnych dzieciaków.

  Tak minął mikołajkowy dzień w Warce. Ale pamiętajcie dzieci, te małe i duże! Mikołaj powróci do was za rok, zatem bądźcie grzeczne!

  Fotorelacja z Mikołajek na stronie www.cesir.warka.pl i na stronie http://dworek.warka.pl/wesole-mikolajki-w-warce
  Organizatorami tegorocznych Mikołajek w Warce byli; Urząd Miejski w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji, Dom Kultury „Dworek na Długiej”.

  Szczególne podziękowania dla:

  • Wolontariuszy z LO im. P. Wysockiego,
  • Klubu Sportowego PUŁASKI Warka,
  • Foto S&R Sławomir i Robert Sajnok,
  • Cukierniczej Spółdzielni JEDNOŚĆ z Grójca,
  • Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • wszystkich dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych, których dzieci uczestniczyły w „Mikołajkach”

  Dodatkowo tego dnia, gdy zapadł zmrok Warka rozświetliła się pięknymi świątecznymi dekoracjami. Zarówno ulice przystrojone światełkami jak i stojąca na rynku choinka jednoznacznie wskazują, że idą… święta.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE