Możesz wiedzieć więcej!

Możesz wiedzieć więcej!

Warecka Akademia Wiedzy działająca w domu kultury „Dworek na Długiej” w Warce rozpoczyna kolejny rok akademicki! Pierwsze spotkanie odbędzie się tradycyjnie w czwartek 1 października o godz. 17:30.

Jak zwykle, przygotowaliśmy dla wszystkich chcących za darmo poszerzać swoją wiedzę ciekawy i różnorodny program. Będzie to dziesięć spotkań w czasie których popływamy gondolą przez Canale Grande w Wenecji, a później lekkimi łodziami Polinezyjczyków pośród cudownych wysp południowego Pacyfiku.

Odbędziemy też czarodziejską podróż w czasie by zmierzyć się z którymś z gladiatorów na arenie Koloseum,  może spróbować sosu rybnego,  zaraz potem przenieść się do Pompejów (w okolicy Neapolu) i na jakiejś ścianie (ówczesnym facebooku) dopisać swój komentarz pod wyznaniem: ,,Tkacz Sukcessus kocha się w szynkarce Iris, a ona ma to gdzieś”.

Ci, których interesują najwcześniejsze dzieje Polski, będą mieli okazję porozmawiać o tym, czy Mieszko I rzeczywiście był …pierwszy? Mamy też niespodziankę dla wielbicieli serialu „Wspaniałe stulecie”. Zdradzimy Państwu mianowicie: jak to było naprawdę – czyli opowiemy historię rodu Osmanów, Sulejmana Wspaniałego i jego ukochanej żony – Roksolany, która – co ciekawe – korespondowała z królową Boną.

Żeby nasi słuchacze mogli się wreszcie porządnie przestraszyć – zaproponujemy także spotkanie na temat tajemnic życia… wilczej watahy i… wilkołaków.

Dla tropicieli zagadek naszej psychiki zaś – mamy prawdziwą gratkę! Zdradzimy bowiem, czego można się o każdym z nas dowiedzieć dzięki analizie karteczki z notatkami przyklejonej do drzwi lodówki.

Pamiętając, że „muzyka łagodzi obyczaje” i cudownie poprawia nastrój, przygotowaliśmy wspaniały koncert melodii towarzyszących najpiękniejszym filmom ostatnich dziesięcioleci, oraz – to na zakończenie semestru: spotkanie z arcydziełami Georga Gershwina.

Każdy uczestnik Wareckiej Akademii Wiedzy otrzyma indeks, w którym będzie mógł zbierać podpisy potwierdzające udział w wykładach. Na wszystkich czekać będą również ciekawe gadżety na rozpoczęcie nowego roku, zaś na zakończenie – upominki.

Zapraszamy zatem i życzymy sobie: zachwyconych słuchaczy, a Państwu – niezapomnianych, czwartkowych wieczorów w „Dworku na Długiej”.

Pierwsze spotkanie już 1 października o godz. 17:30 – „Światowe przeboje wielkiego ekranu” przedstawi Sławomir Drygalski. WSTĘP WOLNY!

Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w „Dworku na Długiej”

ULOTKA DO SZKÓŁ A3

Udostępnij:
← Kino Grójec: Hugo i łowcy duchów nadchodzą... Moderato na Festiwalu w Przysusze →

Dodaj komentarz