Więcej
  Strona głównaKulturaKinoDKF Grójec: Niezwykły dokument i spotkanie z bohaterem

  DKF Grójec: Niezwykły dokument i spotkanie z bohaterem

  Grójecki Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza w najbliższą sobotę 26 września o godz. 18:00 na dokument „Nie mów mi jak mam umierać” i spotkanie z kaskaderem, Krzysztofem Fusem.

  Będzie to niezwykła opowieść o człowieku, którego odwaga nie raz graniczyła z szaleństwem. Krzysztof Fus, największy kaskader polskiego kina, który wielokrotnie przypłacił swoim zdrowiem pracę na planie, nakręcił film dokumentalny o zawodzie kaskadera i efektach specjalnych w polskim filmie. Pan Fus, będąc również treserem zwierząt (co jest równie trudną i niebezpieczną pracą, co kaskadera) w trakcie swojej 50-letniej karierze przeżył złamanie kręgosłupa, poparzenia twarzy, amputację kończyn a nawet trzykrotnie śmierć kliniczną!

  O jednym ze swoich wypadków opowiadał:

  „Skakałem z kolejki linowej w Zakopanem, dwa razy skok się udał, za trzecim razem z 40 metrów spadłem na ziemię. Dlaczego żyję? Tego nie wiem, jestem człowiekiem wierzącym i sądzę, że był to cud. Kiedy leciałem, bałem się, że nie przeżyję, więc walczyłem o pozycję, bo gdybym spadł na nogi, roztrzaskałbym kręgosłup. Kiedy się obudziłem w szpitalu w Warszawie, nie mogłem uwierzyć, że mi się udało.”

  By się przekonać, że ma się do czynienia z tytanem pracy, wystarczy spojrzeć na listę tytułów, przy których pracował, nie tylko filmów fabularnych, ale również spektakli teatralnych i seriali telewizyjnych. Wśród nich są m. in. W pustyni i w puszczy (2001), Pan samochodzik i praskie tajemnice (1988), Psy (1992), Jack Strong (2014), 1920 Bitwa Warszawska (2011), Wiedźmin (2001), Przedwiośnie (2002), Sara (1997), Jak rozpętałem II wojnę światową (1969), Stawka większa niż życie (1968).

  Zapraszamy w sobotę 26 września o 18:00 do obejrzenia filmu „Nie mów mi jak mam umierać” oraz na spotkanie z Krzysztofem Fusem, który opowie o trudach pracy, poświęceniu i przeżyciach po drugiej stronie.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE