Biegacze zakończyli GP Warki

Bieganie, Sport 24 listopada 2015
Biegacze zakończyli GP Warki

4 pory roku i 4 biegi – GP Warki 2015 w biegach przełajowych „Sprawdź Swoją Formę” już za nami. Czas pokusić się o krótkie podsumowanie.

Cykl biegów tworzony z zamysłem aktywizacji przede wszystkim mieszkańców miasta i gminy Warka przyciągnął na start w prawię setkę biegaczy. Biegacze rywalizowali na dystansie 7 km. Leśne ścieżki nie należały do najłatwiejszych aczkolwiek piękna sceneria, czyste powietrze oraz, co najważniejsze dla biegaczy, miękkie podłoże rekompensowały wszystkie niedogodności. Rekord trasy został ustanowiony w trzecim biegu z cyklu i do samego końca pozostał w rękach (a właściwie z nogach 25min30sek) biegacza z Warki. Mowa tu o Bartku Kunie, który wygrał cały cykl biegów gromadząc na swoim koncie 195pkt. Jego forma biegowa nie pozostawiła złudzeń rywalom, przez co na własnym podwórku zostaje niepokonany. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnili Maciej Sitnik 173 pkt. oraz Dominik Niemirski 172 pkt. – obaj z KS START Pułaski Warka.
Wśród kobiet triumfowała jak zwykle ponadczasowa Marta Mikołajczyk 120 pkt. Kolejne miejsca zajęły Aneta Szydłowska 72pkt. oraz Anna Cieślik. Pamiątkowymi statuetkami zostali wyróżnieni także zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji wiekowych:

K16 Karolina Jaszczerska
K20 Edyta Pyza
K30 Magda Szymańska
K40 Zofia Kowalska
K50/K60 Małgorzata Jastrzębska
M16 Patryk Olejnik
M20 Dominik Chojnacki
M30 Marcin Banach
M40 Niemirski Andrzej
M50/M60 Christo Wasiliew

Swoje święto biegacza mieli też najmłodsi uczniowie z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce , którzy już po raz drugi rozgrywali swoje małe Grand Prix Szkolne w biegach przełajowych. Cykl biegów zrealizowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach projektu WF z Klasą. Po biegu głównym wystartowali na nieco mniejszym dystansie (800 m). Najlepsi w swoich kategoriach zostali wyróżnieni i zaproszeni na podium. Miejmy nadzieję, że spośród nich doczekamy się przyszłych biegaczy.

Jednocześnie KS START Pułaski Warka pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym projekt „Sprawdź swoją formę”:

loga

– KIFATO MK regały sklepowe i magazynowe
– KRÓLIK maszyny sadownicze
– M-Print Marcin Łukasiewicz
– Multiagencja ubezpieczenia Strowinska & Fudecka
– Hotelik Złote Runo
– Fotograf Iwetta Majewska
– Zaplecze Medyczne IZI – MED. Białobrzegi- Nadleśnictwo Dobieszyn
– Starostwo Powiatowe w Grójcu
– Oraz wszystkim uczestnikom całego cyklu

Materiał nadesłał: Marcin Banach (KS START Pułaski Warka)

Udostępnij:
← Mikołajkowy Turniej Sekcji CeSiR Jeżeli pływak - to na medal. UKS OLIMPIC na zawodach w Mławie →

Dodaj komentarz